Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Loodusmatk Nõmme-Mustamäe maastikukaitsealal 15.02.2020

Loodusmatk Nõmme-Mustamäe maastikukaitsealal 15.02.2020

Loodusmatk Nõmme-Mustamäe maastikukaitsealal toimub 15.02.2020 algusega kell 13.00. Matka marsruut on 3 km, mille läbimiseks kulub ligikaudu 2,5 h. Matkajuhiks on Margit Salmar. 

Üks paremaid kohti, kus Tallinnas männihõngulist metsaõhku hingata, on Nõmme-Mustamäe maastikukaitse ala, mis moodustati 2004. aastal. 204 ha kaitseala hõlmab mitmeid loodus- ja pärandkultuurmaastikke. Ainulaadsete maastike hulka kuuluvad Mustamäe nõlv, Nõmme liivikud, allika- ja metsaalad. Siin kasvavad nõmme- ja palumännikud, lehtpuu segapuistud, läänepoolsetel aladel kuuse- ja kuuse-segametsad ning allikalistel aladel lodumets. Nõmme-Mustamäe ulatuslikku linnametsa on nimetatud ka „Tallinna kopsudeks“.

Rohkem teavet  Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala looduse, elurikkuse ja ajaloo kohta leiab veebilehelt https://citynature.eu/et/ala/nomme-mustamae/?section=nature

Loodusmatka korraldaja ei kanna vastutust osalejate tervise ja isiklike asjade säilitamise eest. Saates korraldajale täidetud registreerimisvormi, nõustute matkakorraldamise tingimustega.

Loodusmatka korraldab Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet Keskkonnainvesteeringute keskuse toel.

Registreerimine on lõppenud

Lisainfo: Stella Shaumyan, Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti projektijuht. Telefon: 640 4485, e-post: [email protected] Osalejate arv on piiratud. 

Viimati muudetud 04.08.2023