Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Mereprügi

Mereprügi

Mereprügi on püsiv, valmistatud või töödeldud tahke materjal, mis on mere- ja rannikukeskkonda visatud, kõrvaldatud või hüljatud.

SEI_TALL_logo_rgb.pngTallinna linn koostöös Stockholmi keskkonnainstituudi Tallinna keskusega (SEI Tallinn) koostasid pealinna mereprügi vältimise ja vähendamise tegevuskava 2022-2026. Tegevuskava ja seotud informatsiooniga on võimalik tutvuda siit.

Konkreetsed tegevused, mis on tehtud tegevuskava raames: 
 

suitsukonikast_pilt.png

1. Spetsiaalsete suitsukonikastide paigaldamine Tallinna mereäärsetele aladele vältimaks prügi sattumist merre

Tallinna Strateegiakeskus paigaldas 4. augustil 2023 80 suitsukonikasti Tallinna mereäärsetele aladele (Pirita kergliiklustee, Pirita promenaad, Kakumäe rand, Pikakari rand, Stroomi rand), et aidata vältida suitsukonide sattumist merre. Suitsukonikaste tühjendab Tallinna Jäätmekeskus, kellel on koostöö Filaret OÜ-ga. Filaret OÜ töötleb suitsukonid 3D printimismaterjaliks ning toodab saadud materjalist uusi tooteid. Vaata asukohti siit

2022. aasta augusti lõpus paigaldas Tallinna Strateegiakeskus koostöös Filaret OÜ ja Põhja-Tallinna Valitsusega 20 suitsukonikasti Põhja-Tallinna mereäärsetele aladele, et piloteerida suitsukonikastide täituvust ja kasutatavust rannaaladel. 

Piloodi raames koguti kahe kuuga kokku üle 11 000 suitsukoni. Projekt osutus edukaks ning piloodi tulemusena korraldati ostumenetlus 80 suitsukonikasti ostmiseks ja paigaldamiseks. Ostumenetluse võitja oli Filaret OÜ. 

Kopliranna koristustalgud

 2. Läänemere päeva koristustalgute korraldamine mereäärsetel aladel 

2023. aasta läänemere päeva auks korraldas Tallinna Strateegiakeskus koostöös Põhja-Tallinna Valitsuse ja Maailmakoristuspäevaga Paljassaare hoiuala koristustalgud. Kokku osales üle 70 talgulise, sh Maremark Sukeldumiskeskuse sukeldujad. Enim korjati metalli (27,5kg sh sukeldujate poolt merepõhjast leitu), klaasi (38,6kg) ning pakendit ja plasti (ca 10kg).
Loe lähemalt

2022. aasta läänemere päeva auks korraldas Tallinna Strateegiakeskus koostöö Põhja-Tallinna Valitsusega Kopliranna mereäärsel alal koristustalgud. Koristustalgutel osales üle 45 inimese ning kokku koguti erinevat liiki jäätmeid, mis oleks muidu merre kandunud. 

Vaata kaardilt seirepunkte, suubekohti ja ja väljalaske: 


 

Lisainformatsioon:
Ringmajanduse osakond 
[email protected] 

Viimati muudetud 11.10.2023