Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Merivälja park

Merivälja park

2003. aastal rajatud Merivälja park (3,2 ha) asub Meriväljal Keskteest kirdes, Salu, Heki ja Võra tee vahelisel alal. Võra ja Salu tee vahel oli tol ajal kõige puuderikkam ala ja baltisaksa arhitekt Ernst Kühnert kavandas selle pargiks. Suhteliselt tiheda puistuga pargiala läbib diagonaalselt kuni nelja meetri kõrgune reljeefne astang. Ernst Kühnert on kavandanud Tallinnasse mitu maja, tema ise Heinrich Kühnert oli Tallinna metsaülem, kes istutas oma aeda Süda tänava alguses Tallinnas tuntud ja kaitsealuse hõlmikpuu.

Pargi jaoks oli territoorium reserveeritud 1924. aastal koostatud Merivälja planeeringus, pargi põhiplaan on jäänud üldjoontes samaks, kuid pindala oli tollal praegusest väiksem. 1940. a plaanilt on näha, et läänepoolset osa nimetati Mänguväljakuks ja idapoolset Pargiks. 2002.−2003. aastal park rekonstrueeriti, projekti koostas Ene Aurik ASist Eesti Projekt (töö tellis Tallinna Kommunaalamet).

Merivälja pargi alumises osas rajati liivaalusele laste­ mänguväljak. Siin on tuhakattega jalgteed, tiik ja pae­kivist trepid. Park on valgus­tatud. Juurde istutati 39 puud ja 187 põõsast ning istutati ümber lehiseid.

Pargi ülemises osas on liivakattega võrk­palli­väljak ja tervise­spordi­seadeldised: poom, kitsed, ronimisseadeldis, rööbaspuud ning korvpallikorv. Jalg­teede ääres on pingid ja prügi­kastid.

Merivälja pargis on kokku 30 nimetust puid ja põõsaid, valdav puuliik on saar.

Kõrghaljastusest kasvavad pargis lehised, kuused, saared, vahtrad, hobukastanid, toomingad, raberemmelgad „Bullata”, põõsastest lumimari, sarapuu, sirel. Haruldasimad puittaimed on serbia kuusk, ginnala vaher, kollane kask jt.

Viimati muudetud 21.02.2024