Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Näitus “Kogukondlik Tootsi peenar”

Näitus “Kogukondlik Tootsi peenar”

Solarise keskuses on septembri lõpuni üleval Tallinna kogukonnaaedu tutvustav näitus “Kogukondlik Tootsi peenar”

Solarise keskuses on kuni 30. septembrini üleval näitus “Kogukondlik Tootsi peenar”, mis tutvustab Tallinnas aina populaarsemaks muutuvat kogukonnaaiandust (community gardening) ja selle positiivset mõju nii linlastele kui linnaloodusele. 

Näitus kulgeb läbi keskuse erinevate korruste euroaluste kraedest meisterdatud ja tootsipeenra stiilis kujundatud peenrakastide näol. Peenrakastides on esindatud erinevad põnevad maitse-, köögivilja-, marja- ja ilutaimed. Avastamisrõõmu ja silmailu on nii kogenud aednikule kui ka teemaga esmakordselt kokkupuutuvale huvilisele. Tähelepanelik silm leiab näituselt näiteks tomatit, arooniat, maasikat, peterselli aga ka naistenõgest, siilkübarat ja erinevaid mündisorte. 

Just sellised loomingulisi ja liigirikkaid peenrakaste on kogukonnaaedades üle Tallinna, kus aktiivsete linnakodanike algatusel kasvatatakse ja hoolitsetakse koos selle eest, et jõudu koguks nii porgand kui till, aga ka roheline eluviis ja kogukonnatunne. 

Tänaseks võib Tallinnas kokku lugeda juba rohkem kui 20 kogukonnaaeda, kus tegutseb üle 500 rohenäpu. Kogukonnaaedu leidub igas linnaosas - on nii tagasihoidlikumaid paarikümne peenrakastiga linnaaedu, mis ilmestavad teeäärset roheala (nt Kadrioru aed, Aafrika aed, Pääsküla aed) kui ka üle saja linnaaednikku koondavaid keskkondi, mis on andnud uue tähenduse endisele lasteaia hoovile või industriaalalale (nt Laagna aed, Mustamäe aed, Põhjala aed). Näituse üks eesmärkidest on julgustada linnakodanike külastama Tallinna kogukonnaaedu ja liituma nende tegevusega - osaleda töötoas, talgutel või hakata linnaaednikuks. 

Näituse raames toimub kaks sündmust. 

Pühapäeval, 22. augustil kell 12-14 toimub Solarise 0. korruse aatriumis avatud pisirohe töötuba, kus tutvustatakse, kuidas saab ise oma kodus kasvatada tervisliku värsket supertoitu. 

Lisainfo ja registreerimine SIIT.

Esmaspäeval, 27. septembril kell 18-20 on huvilistel võimalik tulla näituse ringkäigule koos selle kureerijaga, Ameerika kogukonnaaia aedniku Elisabeth Niitaruga. 

Lisainfo SIIT.

Vaata toimunud ringkäigu pilte
---------
Näitust korraldab Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet koostöös Solarise keskusega. Näituse kuraator on linnaaednik Elisabeth Niitaru Ameerika kogukonnaaiast. 

Viimati muudetud 31.05.2022