Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

NATTOURS

NATTOURS

NATTOURS_est.jpg

Tallinna linnaloodust tutvustav videoklip (videograaf: Sven Začek)

Välisprojekt: NATTOURS - jätkusuutlikud loodusrajad linnades, kasutades uusi IT-lahendusi

Projekti eesmärgid on:

  • Tallinna ja Helsingi vahelise loodusturismi edendamine;
  • Tallinna ja Helsingi looduspärandi objektide suurem väärtustamine kohalike elanike ja turistide seas;
  • Uute jätkusuutlike loodusturismi atraktsioonide loomine, sh IT-lahendused ja tooted, mida saavad kasutada nii kohalikud kui väliskülalised (kaasa arvatud keskkonnahariduses).

Projekti käigus mõõdetakse ja hinnatakse külastuskoormust ning viiakse läbi loodusväärtuste uuringuid linna olulistel rohealadel. Uuringud viib osaliselt läbi Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus (edaspidi SEI Tallinn).  Uuringute tellimist, metoodika määramist ja tulemuste analüüsimist koordineerib SEI Tallinn. Uuringute tulemused on oluliseks sisendiks projekti järgmistes etappides.

Tallinna looduspärandi efektiivsemaks tutvustamiseks on loodud Helsingi ja Tallinna ühine mitmekeelne veebileht citynature.eu, kuhu on koondatud teave linnas asuvate loodusturismi atraktsioonide kohta (pargid, metsad, aiad, loodusrajad, õpperajad, linnuvaatlustornid, nahkhiirte elupaigad, rannad jms). Veebileht liidetakse Helsingi ja Tallinna olemasolevate veebiportaalidega. Veebilehe loomisel on kasutatud seadmetundlikku disaini, mis hõlbustab portaali kasutamist ka nutiseadmetes.

Toetamaks loodusturismi Tallinnas püstitati Rocca al Mare kergliiklustee äärde linnuvaatlustorn (arhitekt Raili Hurt). Paljassaare linnukaitsealal on valminud laudtee, et hoida külastajad radadel ning vähendada ala tallamiskoormust. Kadrioru parki kui tähtsale haudelinnustiku alale on ehitatud laudtee ja vaatetaskud, et vähendada tallamiskoormust. Lisaks eelmainitule püstitati projekti raames Rocca al Mare promenaadi, Kadrioru ja Paljassaare laudteede äärde ka infotahvlid, selgituste ja kirjeldustega piirkonnas leiduva elustiku kohta. Lisaks kooliõpilastele ja kohalikele turistidele meelitab linnuvaatlustaristu Tallinnasse ka linnuvaatlejaid välismaalt, kuna nimetatud alad on suurepärased linnuvaatlusalad.

Projekti tulemuste efektiivsemaks levitamiseks korraldatakse seminare turismiettevõtetele. Seminaridel tutvustatakse arendatud loodusturismi objekte, et uued atraktsioonid ja tooted lisataks ettevõtete poolt pakutavatesse turismiprogrammidesse. Lisaks korraldatakse projekti väljundeid tutvustavaid koolitusi giididele ja õpetajatele, et nad pööraks oma töös tähelepanu ka linnas asuvatele loodusväärtustele. Erinevate trükiste abil tutvustatakse nii kohalikele elanikele kui linna külastajatele loodud veebilehte kui kasulikku vahendit loodusturismis ja keskkonnahariduses. 

Projekti uudised (viimati lisatud 02.10.17)

Projekti galeriid (viimati lisatud 02.10.17)

Programm: Euroopa regionaalarengu fondi INTERREG Kesk-Läänemere programm

Tallinna Linnavolikogu otsus nr 6, 28.01.2016

Projekti juhtpartner on Tallinna linn. Teised projektipartnerid on Helsingi linn ja Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus.

Projekti meeskond:

Projektijuht: Triin Sakermaa, triin.sakermaa [ät] tallinnlv.ee, 640 4287
Finantsjuht: Lea Vedder, lea.vedder [ät] tallinnlv.ee, 616 4064
Kommunikatsioonijuht: Varri Väli, varri.vali [ät] tallinnlv.ee
Loodusturismi spetsialist: Silja Veerme, silja.veerme [ät] tallinnlv.ee, 640 4761

Interreg.jpgeu logo.png

Viimati muudetud 21.02.2024