Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Ohtlike jäätmete ja kasutuskõlblike esemete kogumisringid

Ohtlike jäätmete ja kasutuskõlblike esemete kogumisringid

ohtlike jäätmete kogumisringi auto
ohtlikud jäätmed silt kasutuskõlblikud esemed silt

2025. aasta kevadised kogumisringid toimuvad kahel järjestikul nädalavahetusel: 10.-11. mail ning
17.-18. mail. Graafikud on uuendamisel. 

Kahel järjestikusel nädalavahetusel saavad Tallinna elanikud tasuta, mugavalt ning keskkonda säästvalt üle anda kodumajapidamises tekkinud ohtlikke jäätmeid ning kasutuskõlblikke esemeid. Elanikke ootab igas peatuspaigas kaks autot – üks ohtlike jäätmete jaoks ja teine kasutuskõlblike asjade jaoks. Ohtlikud jäätmed suunatakse edasi Epler & Lorenz AS-ile taaskasutuseks ja materjalidena ringlusesse ning seeläbi ei satu nad olmejäätmete hulka või loodusesse. Kasutuskõlblikud asjad antakse üle MTÜle Uuskasutuskeskus, kes need uuesti ringlusesse suunavad.

Suuremaid kasutuskõlblikke esemeid nagu mööbel ja töökorras koduseadmed (nt külmikud, pliidid jms) kogumisringi käigus vastu ei võeta. Need on võimalik viia Paljassaare ja Pääsküla jäätmejaamas ning Lilleküla ringmajanduskeskuses asuvasse korduskasutusruumi või MTÜ Uuskasutuskeskuse poodidesse. Turvakaalutlustel ei võeta kogumisringidel vastu turvahälle ega muud turvavarustust. 

Kogumisringe korraldab Tallinna Ringmajanduskeskus (endise nimega Tallinna Jäätmekeskus). 
Lisainfo: 
telefonilt 616 4000

Ohtlikest jäätmetest võetakse vastu:
 

ohtlikke aineid sisaldavad ja nendega saastunud pakendid; akud ja patareid, sh pliiakud; vanad ravimid; värvide, lakkide liimide ja lahustite jäägid; õlid ja rasvad, mitmesugused määrdeained; absorbendid, filtermaterjalid, saastunud kaltsud ja kaitseriietus jms; õlifiltrid ja antifriisi jäägid; nakkusohtlikud teravad ja torkivad jäätmed (nt vanad süstlad jmt); aiandusmürgid ja väetiste jäägid, pestitsiidid; kemikaalijäägid (happed, leelised, fotokemikaalid ja muud olmekemikaalid); ohtlikke aineid sisaldavad pesuained; elavhõbedat sisaldavad jäätmed (nt vanad kraadiklaasid, päevavalguslambid ja säästupirnid); vanad elektri- ja elektroonikaseadmed, sh e-sigaretid.

Kasutuskõlblikest esemetest võetakse vastu terveid ja puhtaid:
 

raamatuid; nõusid ja muid köögitarbeid; riideid ning muid kodutekstiile; mänguasju; jalanõusid; hobivahendeid ja sporditarbeid; jalgrattaid, sisustusesemeid (sisustuskaunistused, kujukesed, linikud jms); aksessuaare (ehted, kotid, vööd, prillid jms); väiksemaid töötavaid elektroonikaseadmeid (nt föön, röster, veekeedukann, mikser, mikrolaineahi jms).
Graafikud on uuendamisel. 

Viimati muudetud 07.01.2025