Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Õismäe tiigi ümbruse pargiala

Õismäe tiigi ümbruse pargiala

Õismäe tiigi pargiala asub Väike‑Õismäe südamikus üheksakorruseliste majade ringi ja lasteaedade‑koolide ringi keskel (pindala 9 ha, millest veepind 1,65 ha).

Väike‑Õismäe ehitust alustati 1973. a arhitektide Mart Pordi ja Malle Meelaku projekti järgi. Õismäe tiik ja park on rajatud rohkem kui 35 aastat tagasi. Põhikujunduselemendid − tiik, ringtee ja diagonaalteed − on säilinud esialgsel kujul. Istutatud puistu on hästi kasvanud ja moodustab tiheda rohevööndi lasteasutuste ja veekogu vahel. 1,65 ha pindalaga tiigi keskmise sügavus on 1−1,5 m ning pikim ja lühim diameeter on vastavalt 155 m ja 134 m. Ümber tiigi on 680 m pikkune ringtee.

Puistu põhiliigid on pärn, tamm, vaher, kask, pihlakas, lehis, kuusk ja põõsaliikidest on esindatud läikiv tuhkpuu, kontpuu, sirel, kibuvits. Väljakutel ja lasteasutuste ees on palju mägimänni gruppe. Nõlvadele tiigi ümber rajati 2009. a püsi­lille­peenrad, milles kasvavad mets‑salvei, roosakas kukehari, aed‑päevaliilia, teravaõieline kastik.

Purskkaev projekteeriti 1998. a, valmis ehitati 1999. a.

Kompositsiooniline üles­ehitus pargialal on geo­meetriline ja suunatud ringi keskel olevale purskkaevule. Rekonstrueerimis­projektis on senine lahendus säilitatud. Tiigi ja pargi rekonstrueerimisprojekt valmis detsembris 2004. Rekonstrueeritakse etapiviisi: tänavavalgustus, teed, väljakud, amfiteater. Rajatud on pereväljak, laste liiklusväljak, terviserada, võrkaiaga piiratud koerteväljak. Õismäe tiigi pargiala on väga suure kasutuskoormusega.

Viimati muudetud 21.02.2024