Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Õpivisiidid Tallinna õppeaedadesse

Õpivisiidid Tallinna õppeaedadesse

Õppeaedade külastused toimuvad 3.- 24. september.
Visiidi peamine eesmärk on kogemuste vahetamine loodus- ja aiahariduse valdkonnas ning õppeaedade külastamine.

Külastame nelja linnaaeda. Kohtume tublide inimeste-aednikega, kes on valmis jagama meiega juba saadud kogemusi linnaaianduse valdkonnas. Iga õpivisiidi käigus külastame ühte õppeaeda, kus me kohtume õppeaedade õpetajate-aednikega. Need on asutused, kes on aktiivselt ja julgelt arendanud ning hooldanud oma linnaaeda ja arendanud õues- ja loodusõpet. Nad on valmis jagama juba saadud teadmisi ja kogemusi aia kavandamisel, ehitamisel, hooldamisel, õues õppes ja loodushariduses.

Eriti kasulik on osalemine neile, kes planeerivad taotleda rahaliste vahendite eraldamist 2021. aastal õppeaia rajamiseks või arendamiseks. Loe lähedamalt SIIT.

Registreerimine õppevisiitidele on lõppenud!

KalamajaMuuseum_kaader.jpeg

3. september kl 16-18, Kalamaja kogukonnamuuseum aed (Kotzebue 16)
Külastame kogukonnamuuseumi aeda, mis on esimest aastat töös. Kuna tegemist on muuseumiaiaga, siis on lisaks taimedele aias väljas näitus Kalamaja elust, mis moodustab õppeaiaga mõnusa terviku. Töötoas valmistame lamineeritud taimesilte, mis on vastupidavad ja mida näeme ka liikudes muuseumi aias.

10. september kl 15-17, Lasteaed Rõõmutareke aed (Toom-Kuninga 13a)
Rõõmutarekese lasteaed on keset linnasüda, haljal künkal asuv väike lasteaed, kus on loodud võimalused ja sobiv keskkond õpihimulise, loova, elurõõmsa väikese rohenäpu ja loodusest hooliva inimese kasvatamiseks. Vaatame kuidas see väike kodu ja aed igapäevaselt toimib. Tutvume läbi aaretejahi aia ja taimedega. Osaleme praktilises õpitoas, kus valmib taimekunstis järjehoidja.

17. september kl 16-18, Lastemuuseum Miiamilla aed (L. Koidula 21C)
Külastame lastemuuseumi õppeaeda, kus kuuleme kuidas muuseumi töötajad-pedagoogid on aja jooksul aeda ja õuesõpet vorminud. Lastemuuseumi aed on kujundatud peamiselt 3–11-aastastele lastele, et nad saaksid sealt aiatarkusi ammutada – taimede ja putukatega tutvuda ja aednikku rolli astuda.

24. september kl 15-17, Kristiine Tegevuskeskuse aed (Energia 13)
Sotsiaalmaja hoovi on loodud väike ja vähest hoolt vajav õppeaed. Õppeaed on loodud koos - töötajad, laste päevakeskuse lapsed ja sotsiaalmaja elanikud. Sotsiaalmaja elanike põhitegevuseks on taimede eest hoolitsemine - aias peenraääristes ning rõdudel kõrgetes taimekastides. Aga ka taimede imetlemine, katsumine, maitsmine ja haistmine. Õppeaed pakub võimalust tegeleda hobidega, lõõgastuda ning teha teraapilisi tegevusi nii üksi kui mitmekesi. Õppeaed õpetab elanikke ka jäätmeid sorteerima ja komposteerima ning harib seeläbi nende keskkonnateadlikkust.

Registreerimine õppevisiitidele on lõppenud!

Viimati muudetud 31.08.2023