Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Oravamäe park

Oravamäe park

Oravamäe park asub Nõmmel Pärnu mnt, Viljandi mnt ja Rulli tänava vahel aadressil Pärnu mnt 145. Mäel ja selle veerul paiknev park sai praeguse nime kõrvaloleva Orava mäe järgi.

19. sajandil ja veel 20. sajandi alguses paiknes selles teederistis Risti kõrts. Pärast Teist maailmasõda olid siin linlaste kapsamaad. Selle vajaduse kadumisel ala tasandati ja alustati niitmist ehk selle hooldamist haljasalana.

Peaaegu 3 ha suurune park sai professionaalse kujunduse esimest korda 1990. aastate alguses. 1992. aastal kavandas maastikuarhitekt Ülle Grišakov alale maanteesuunalise langusega teederistile pargi, mis möödasõiduteelt on hästi jälgitav. Teostuses kasutati esimest korda toona uudseid materjale mitmesuguste maastikuehituse kangaste ja multšide näol.

Oravamäe park on riikliku kaitse all alates 2007. aastast. Pargis asub laste mänguväljak, mitu jalgteed. Parki, kus kasvavad peamiselt männid, on rajatud lillepeenraid ning põõsashekke. Pargis on selle kasutajatele ja läbijatele mõnusate pargiruumide ja mitmekesise istutusega osad.

 

 

 

 

Viimati muudetud 21.02.2024