Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Pargi ja Reisi teavituskampaania

Teavituskampaania juhib tähelepanu „Pargi ja Reisi“ süsteemi kasutamise eelistele.

P&R logo.PNGTallinna keskkonnasõbraliku liikumise kuu raames korraldatakse teavituskampaania eesmärgiga näidata, kuidas võib pealinnas liikuda ilma autota,  kasutades selleks erinevaid ühistranspordi liike ja keskkonnasõbralikke liikumisviise. Sel aastal on liikumise kuu läbivaks  teemaks „Tee liikudes targad valikud“.

Alates 1.septembrist viiakse läbi teavituskampaania „Pargi ja Reisi“ süsteemi kuuluvate parklate kasutamise suurendamiseks. Kampaania kestab kuni Euroopa liikuvusnädala lõppu 22.septembril. Koostöös Tallinna Transpordiameti, Pirita Linnaosavalitsuse ja Viimsi vallavalitsusega toimub pärast kampaania lõppu auhindade loosimine Pirita P&R parkla kasutajate vahel. 

„Pargi ja Reisi“ (P&R) süsteemi uuendati 2014. aasta lõpus, tänu millele on võimalik ka mittetallinlastel, kes  pargivad oma sõiduki süsteemi kuuluvatesse parklatesse, tasuta sõita pealinna ühistranspordiga.

Tasuta P&R teenuse kasutamiseks on vaja isikustatud ühiskaarti, millele on eelnevalt laetud tagatis 3 eurot,  valideerida vähemalt üks kord see linna ühistranspordis ning tulla oma sõidukile järele enne kella 03:59. Tõkkepuu juhtimine sisse- ja väljasõidul P&R parklates toimib samuti ühiskaardi abiga.

Tallinnas on neli P&R süsteemi parklat: Oru (Narva mnt 120C), Pirita (Merivälja tee 1E), Kalev (Pärnumnt 150) ja Väike-Õismäe (Paldiski mnt 221). Täiendavad juhised P&R süsteemi kasutamiseks leiate veebilehelt /est/Pargi-ja-Reisi või P&R parkla infotahvlilt.

Kampaania auhinnad ja reeglid, kampaania plakat (pdf)

PjaR kampaania plakat1.jpg

PjaR kampaania plakat2.jpg

Loosimine toetavad:

logode koond PjaR kampaania1.jpg

Viimati muudetud 04.09.2015