Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Pisirohe töötuba 22. augustil

Pisirohe töötuba 22. augustil

Pühapäeval, 22. augustil kell 12-14 toimub Solarise keskuse 0.korrusel "Kogukondlik Tootsi peenar" näituse raames avatud pisirohe töötuba.
 
Kasvata tervist oma linnakodu aknalaual või tillukeses linnaaias! Kuidas? Teoreetilised ja praktilised vastused pisirohe töötoast!
 
Pisirohe (tuntud ka kui “võrse” või “microgreens” on toidutaimede tõusmed, ehk pisikeste lehtedega söödavad taimekesed. Pisikesed taimed sisaldavad rohkelt vitamiine, mineraalained ja teisi tervisele kasulikke looduslikke aineid.
 
Kuidas muuta oma toidusedel tervislikumaks, värvilisemaks ja ilusamaks, kui kasutada on vaid minimaalsed tingimused? Vastused praktilisest töötoast, mida viib läbi Tallinna Botaanikaaia ja OÜ Pisirohe aednik Marit Mäesaar.
 
Tule ja saad pisirohe süüa, katsuda, kasvatada ja kingituse ka kaubapeale!
Töötuba on huvilistele tasuta, ent kohtade arv on piiratud. Palun registreeruda veebivormi kaudu.
 
 
------
Töötuba toimub "Kogukondlik Tootsi peenar" näituse raames, mis tutvustab Tallinnas aina populaarsemaks muutuvat kogukonnaaiandust (community gardening) ja selle positiivset mõju nii linlastele kui linnaloodusele.
Näitus kulgeb läbi Solarise keskuse erinevate korruste euroaluste kraedest meisterdatud ja tootsipeenra stiilis kujundatud peenrakastide näol. Peenrakastides on esindatud erinevad põnevad maitse-, köögivilja-, marja- ja ilutaimed. Avastamisrõõmu ja silmailu on nii kogenud aednikule kui ka teemaga esmakordselt kokkupuutuvale huvilisele. Tähelepanelik silm leiab näituselt näiteks tomatit, arooniat, maasikat, peterselli aga ka naistenõgest, siilkübarat ja erinevaid mündisorte.
 
Näitus on üleval Solarise keskuses kuni 30. september 2021.
 
Näituse viib ellu linnaaednik Elisabeth Niitaru (Ameerika kogukonnaaed) Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti toetusel ja koostöös Solarise keskusega.

Viimati muudetud 23.02.2024