Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Rattasõiduvõistlus Social Biking Challenge

16. septembril 2019 algatab Euroopa Komisjon üleeuroopalise rattasõiduvõistluse Social Biking Challenge, kus Tallinn osaleb sel aastal esimest korda. Võistlus kestab kolm nädalat. See langeb kokku Euroopa liikuvusnädala (16.–22.09) ja Euroopa spordinädalaga ning lõpeb 6. oktoobril. Rattasõiduvõistluse eesmärk on muuta jalgrattasõit sotsiaalseks harjumuseks ning suurendada jalgratturite võrgustiku loomisega jalgratast kasutavate eurooplaste arvu. Võistlus edendab osalejate kehalist aktiivsust ja suunab kasutama jalgratast kui säästvat sõiduvahendit. Võistlusel osalemiseks on loodud rattasõidu jälgimise rakendus BikePrints, mis on saadaval Google Play ja Apple’i rakendusepoodides. Rakendus võimaldab kasutajatel pidada arvestust oma sõitude üle ja võistelda kolme nädala jooksul nii oma linna kui ka teiste Euroopa linnade osalejatega. Osalejad võivad sõita üksi, paaris või rühmas ja teenida punkte läbitud vahemaa alusel. Teenitud punktid lähevad arvesse auhindade jagamisel.

Võistlusel Social Biking Challenge on kolm etappi.
Üksiksõit kestab 16.–22.09.2019.
Osaleja jälgib oma sõite ja teenib punkte nädala jooksul läbitud kilomeetrite eest.

Paarissõit kestab 23.–29.09.2019.
Osaleja jälgib oma sõite ja teenib punkte nädala jooksul läbitud kilomeetrite eest. Osaleja moodustab paari kas sõbraga või mõne teise rakenduses registreeritud osalejaga. Selles etapis saavad osalejad teenida kahte tüüpi boonuspunkte: ühise teekonna boonuspunkte (1 km = 2 punkti) teenitakse siis, kui osaleja järgib oma partneri marsruuti (mitte samal ajal), ja ühise rattasõidu boonuspunkte (1 km = 3 punkti) teenitakse siis, kui paar sõidab koos (samal ajal).

Rühmasõit kestab 30.09.–06.10.2019.
Osaleja jälgib oma sõite ja teenib punkte nädala jooksul läbitud kilomeetrite eest. Osaleja moodustab neljaliikmelise rühma kolme sõbraga või teiste rakenduses registreeritud osalejatega. Selles etapis saavad osalejad teenida kahte tüüpi rühma boonuspunkte: ühise teekonna boonuspunkte (1 km = 2 punkti) teenitakse siis, kui vähemalt kaks rühmaliiget sõidavad sama marsruuti (mitte samal ajal), ja ühise rattasõidu boonuspunkte (1 km = 3 punkti) teenitakse, kui vähemalt kaks rühmaliiget sõidavad koos (samal ajal).

Auhinnad
Kohalikul tasandil loositakse välja 30 auhinda: mida rohkem osaleja rattaga sõidab, seda rohkem punkte ta teenib. Iga etapi lõpus loositakse välja kümme auhinda. Mida rohkem on osalejal punkte, seda suurem on tema võimalus võita.

Seitse auhinda jagatakse parimatele ratturitele kohalikul tasandil järgmiselt:
• üks auhind jalgratturile, kes läbib üksiksõidus kõige rohkem kilomeetreid;
• kaks auhinda paarile, kes on paarissõidu nädala jooksul kogunud kõige rohkem paari boonuspunkte;
• neli auhinda rühmaliikmetele, kes on rühmasõidu nädala jooksul kogunud kõige rohkem rühma boonuspunkte.

Neid 30 + 7 suurt auhinda annab välja võistluse kohalik koordinaator.

Euroopa parimatele jalgratturitele antakse seitse jalgratast järgnevalt:
• üks jalgratas osalejale, kes on kolme nädala jooksul läbinud kõige rohkem kilomeetreid;
• kaks jalgratast paarile, kes on paarissõidu nädala jooksul kogunud kõige rohkem ühise sõidu boonuspunkte;
• neli jalgratast rühmale, kes on rühmasõidu nädala jooksul kogunud kõige rohkem ühise sõidu boonuspunkte.

Need võistluse üldauhinnad annab välja Euroopa Komisjon kogu Euroopa osalejatele (st seitse auhinda kogu Euroopa osalejatele, mitte seitse auhinda igas piirkonnas). Auhinnad saadetakse kohalikele koordinaatoritele, kes vastutavad võitjatele auhindade kätteandmise eest. Samuti kutsutakse seitse Euroopa võitjat 18. oktoobril 2019 Budapestis toimuvale BeActive’i auhinnagalale sümboolset auhinda vastu võtma (reisi- ja majutuskulud kaetakse).

Lisateave:

Stella Shaumyan

Projektijuht

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet

6 404 485

Stella.Shaumyan@tallinnlv.ee

 

Viimati muudetud 11.09.2019