Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

"Söödav Tallinn" näitus

"Söödav Tallinn" näitus

Tammsaare pargis on kuni 28. augustini 2020 avatud “Söödav Tallinn” näitus, mis tutvustab linnaaednike pilgu läbi aina populaarsemaks muutuvaid Tallinna kogukonnaaedu ning linnakeskkonnas söödavate taimede kasvatamist.

Maailma suurlinnades, nagu New York või Pariis, aga ka väiksemates keskustes on söögi- ja tarbetaimede kasvatamine kasvav trend. Linnaaiaks võib olla kogukonnaaed, kooli õppeaed, mahepõllunduslik peenar linna serval, viljapuuaed linnapargis või üksik kapsavagu tänavanurgal.

Viimastel aastatel on aktiivsete linnakodanike algatusel Tallinnas loodud mitu uut kõigile avatud kogukonnaaeda, kus kasvatatakse ja hoolitsetakse koos selle eest, et jõudu koguks nii porgand kui till, aga ka roheline eluviis ja kogukonnatunne. Tänaseks võib Tallinnas kokku lugeda juba 10 kogukonnaaeda, kus tegutseb üle 350 rohenäpu.

Söödavate taimede kasvatamine läheb linlastele korda sõltumata nende vanusest, kultuurilisest, keelelisest või sotsiaalsest taustast. Leidub inimesi, kes kasvatavad midagi esimest korda ja ka neid, kes on eluaeg aiandusega tegelenud.

Linnaaiandus avaldab positiivset mõju nii aiapidajatele endale, kui ka linnale tervikuna – levib heanaaberlik ja keskkonnasõbralik mõtteviis, avalikus ruumis on rohkem tegevusi ning säilib linnalooduse mitmekesisus.

Näitusel on esindatud Mustamäe, Laagna, Põhjala ja Ameerika kogukonnaaiad ja nende aednikud, kes ise “söödava linna” väärtuseid sõnastavad.

Osale ka sina kogukonnaaedade talgutel ja töötubades või hakka ise linnaaednikuks! Jälgi kogukonnaaedade tegevusi sotsiaalmeedias liitudes Facebook grupiga “Söödav linn”.

Lisainfo: /est/keskkond/Linnaaiandus

PIC00240.jpg

Viimati muudetud 03.07.2023