Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Süsta park

Süsta park

Süsta park asub Kaluri, Süsta ja Kopli tänava vahel. Ligi 6 ha suurune park on jäänuk kunagi Kopli poolsaarel laiunud suurtest, ürikutes tihti mainitud metsadest. Esimesed andmed poolsaare tammemetsast pärinevad 1365. aastast, kui Koplisse rajati telliselööv, mis kasutas telliste põletuseks kohalikku puitu.

Tööstusajastu alguses, kui 1912. aastate alguses ehitati Kopli poolsaarele laevatehased ning nende juurde elamukvartalid, kavandati elukeskkonna loomuliku osana nende juurde ka pargid. Süsta park oli toona oma keskse asukoha poolest natuke erandlik ja siia oli plaanis rajada Kopli poolsaare esinduspark, kuid see idee ei teostunud. Algusaastatel kasutasid pargiala laevatehase professorid. Park on üks tänapäevani säilinud rohealadest.

Ala on allikane ja seetõttu on siin valdavaks sanglepik, samuti kasvab kaske ja tamme, millest vanim puu on kolmesaja aastane. 1960. aastatel istutati parki märkimisväärne siberi ja euroopa lehistest puudesalu, kus kasvab samuti üksik kolmesaja aastane tamm.

 

 

 

 

Viimati muudetud 21.02.2024