Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinlaste huvi linnaaianduse vastu on üha kasvamas

Tallinlaste huvi linnaaianduse vastu on üha kasvamas

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalametile esitati tänavu kogukonnaaianduse projektide toetamiseks 23 taotlust, mis on ligi kaks korda rohkem kui möödunud aastal. Õppeaedade loomiseks ja arendamiseks saab toetust taotleda veel 15. veebruarini ning muudeks keskkonnahariduslikeks tegevusteks 1. märtsini.

Abilinnapea Kalle Klandorf märkis, et linnaaianduse toetamisega soovib linn soodustada rohelist mõtteviisi ja suurendada keskkonnateadlikkust linlaste seas. „Usun, et kasvava huvi taga linnaaianduse vastu on aktiivsete linlaste tahe panustada linnalooduse mitmekesisuse säilimisele, aga ka lihtne soov ise oma näpud mulda pista. Samuti soovitakse luua uusi vaba aja veetmise võimalusi, arendada koostööd ning soodustada tervislikku ja aktiivset eluviisi,“ rääkis Klandorf. „Laekunud taotluste põhjal saab järeldada, et seni rajatud kogukonnaaedade võimekus kasvab ning linnaaiandusse saab kaasata aina rohkem linnakodanikke. Hea meel on veel tõdeda, et võimalus söögitaimi kogukondlikult kasvatada saab nüüd olema kõikides Tallinna linnaosades.“

Taotlusi sai esitada nii avatud kogukonnaaedade rajamiseks ja arendamiseks, kui ka erakoolide ja -lasteaedade õppeaedade toetamiseks. Esitatud taotluste hulgas on kuue eraõppeasutuse õppeaia ja kuue kogukonnaia rajamise ning kümne olemasoleva kogukonnaaia arendamise projektid. Saabus ka projekt, mis kaasab kolm eri kogukonnaaeda aiandusteraapia tegevuste programmi. Esimest korda laekus kogukonnaaia rajamise ettepanekuid Haabersti (Väike-Õismäe asum) ja Kristiine linnaosadest (Lilleküla asum), teistesse linnaosadesse on kogukonnaaiad juba rajatud.

Esitatud projektide eelarve kokku oli veidi enam kui 122 135 eurot, mille seas on nii vajalike materjalide, vahendite, tööriistade ja inventari kui ka töötubade, talgute ja muude toetavate tegevuste läbiviimise kulud.

Kuni 15. veebruarini saavad kõik Tallinna linna ametiasutused ja nende hallatavad asutused (nt koolid, lasteaiad, noortekeskused, raamatukogud, hoolekandeasutused jt) esitada taotlusi õppeaedade loomiseks ja arendamiseks. 1. märtsini 2021 on oodatud juriidiliste isikute taotlused mitmesuguste keskkonnahariduslike tegevuste toetamiseks. Õppeaedade toetuste taotlusi saab esitada Tallinna veebilehe ning keskkonnahariduse toetuse taotlusi iseteeninduskeskkonna kaudu.

Viimati muudetud 23.02.2021