Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn toetab tänavu 99 linnaaia asutamist või arendamist

Tallinn toetab tänavu 99 linnaaia asutamist või arendamist

Huvi linnaaianduse vastu on Tallinnas jätkuvalt suur ning rohenäpud valmistuvad kevadisteks aiatöödeks. Sellel aastal toetab linn 28 kogukonnaaia ja 71 õppeaia projekti kokku ligi 220 000 euroga.

„Linnaaiandus on üks oluline osa rohelise Tallinna kontseptsioonist ning linn on seda toetanud juba aastaid. Hea meel on näha, et huvi linnaaedade rajamise ja arendamise vastu üha kasvab, sest iga aed annab elujõudu nii linnaloodusele kui ka inimestele,“ märkis abilinnapea Vladimir Svet. „Saame uhkusega öelda, et alates eelmisest aastast on vähemalt üks kogukonnaaed olemas igas linnaosas, peale selle ka hulgaliselt õppeaedu, mille on rajanud erinevad linnaasutused. Ka tänavu lisandub 32 uut linnaaeda.“

Linnaaianduse kahes taotlusvoorus sai esitada taotlusi nii avatud kogukonnaaedade rajamiseks ja arendamiseks kui ka erakoolide ja -lasteaedade ning linnaasutuste õppeaedade toetamiseks.

Toetust saab tänavu 71 linnaasutuse õppeaeda, sh 50 lasteaeda, 11 kooli, lasteaed-põhikool, kutsekool, kaks noortekeskust, kaks lastekodu üksust, kaks muuseumi, tugikeskus ja raamatukogu. Toetuse summa on ligi 120 000 eurot. Uusi õppeaedu rajatakse 21, millega kokku on pealinnas kokku 113 linnaasutuse õppeaeda. Õppeaedade tegevusega liitus sel aastal ka Tallinna Sotsiaaltöö keskus, kes osales õppeaedade õpitubades juba mullu ja rajab nüüd õppeaiad oma kuues üksuses. Kõigil õppeaedadel on oma kontseptsioon ja planeeritud tegevused, arvestatud on asukohast tingitud eripäraga.

Kui õppeaedade puhul küsiti toetust eeskätt vajalike materjalide, vahendite, tööriistade ja inventari jaoks, siis kogukonnaedade puhul ka töötubade, talgute ja muude toetavate tegevuste läbiviimise jaoks.

Linnaaianduse mittetulundustegevuse taotlusvooru kaudu toetab linn tänavu 8 kogukonna- ja 2 eraharidusasutuse õppeaia rajamist ning 14 olemasoleva kogukonnaia ja 3 eraharidusasutuse aia arendamist. Toetust saanud projektide eelarve kokku on ligi 99 600 eurot. Koos uute aedadega on Tallinnas 29 kogukonnaaeda ja 10 eraharidusasutuste õppeaeda.

Ühtekokku on sellel aastal linlastele silmailu ja tegevusvõimalusi pakkumas juba 158 kogukonna- ja õppeaeda.

Linnaaianduse info ja kogemuste vahetamiseks on loodud kogukonnaaedade Facebook’i grupp „Söödav linn TLN / Съедобный город ТЛН / Edible city TLN” ja õppeaedade grupp „Tallinna linnaasutuste õppeaiad”. Linnaaianduse sündmuste info leiab veebilehelt: tallinn.ee/keskkond/linnaaiandusesundmused.