Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Sotsiaaltöö keskuse kõigis üksustes on õppeaiad

Tallinna Sotsiaaltöö keskuse kõigis üksustes on õppeaiad

Tallinna Sotsiaaltöö keskus osaleb 2022. aastast Tallinna linna õppeaedade tegevuses. Linnaaiandusega tegelevad nad juba kolmandat aastat seitsmes üksusesVarre, Kadaka, Männiku, Tuulemaa, Akadeemia, Kauge ja Paljassaare üksuses. Aiandustegevuses osalevad nii asutuse kliendid (u 45) kui töötajad.

Igal aastal on neil olnud teema, millele on enam keskendutud. 2021. aasta teemaks oli maitseained ja piparmünt.
Asutuse  2022 a.  aasta projekti nimi oli „Minu aed 2022“ ja aiandustegevuses osalejad õppisid kasvatama eksootilisi taimi ja vilju. Aasta teemaks oli eksootiline taim aias.

2023 a. jätkasid õppeaedade koolitusprgrammis ja aiandustegevusega 2022 a. kujunenud aiad. Aiandustegevusega alustasid 2023 a. Mahtra, Sõpruse ja Suur-Sõjamäe üksused. Aiandustegevuses osales  50 asutuse klienti ja 20 töötajat. 

Tänavu sügisel avas Tallinna Sotsiaaltöö Keskus Vabaduse platsi tunnelis ka aiandusteemalise näituse. Roheline pealinn ja kaasava linna projektis osalesid kõik TSK üksused. Osalemine toimus kategooriates:
• Lähitoidu kasvatamine (köögiviljade ja maitsetaimede kasvatamine kasvuhoones või kiletunnelis, saagi kasutamine, säilitamine)
• Välishaljastus (lillede, maitsetaimede kasvatamine peenral, kastides, amplites, pottides)
• Sisehaljastus (taimede kasvatamine kastides, rohesein)
Nad ei valinud välja ühte võitjat, sest kõik andsid oma panuse. Projekti jooksul tehti fotosid. Nendest koostati näitus, mis oli avatud Vabaduse väljaku jalakäijate tunnelis 27.09- 27.10.2023.

Tallinna Sotsiaaltöö Keskus on Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti hallatav asutus. Nende klientideks on Tallinna toimetulekuraskustes ja koduta inimesed.