Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna taotlus 2022

Tallinna taotlus 2022

Tallinn on 2022. aasta Euroopa rohelise pealinna konkursi finalist!

EGC_logo_Tallinn_Finalist_2022Tallinn konkureerib mainekal võistlusel Euroopa rohelise pealinna tiitlile kahe Prantsusmaa linna – Dijoni ja Grenoble ning Itaalias asuva Torinoga. Konkursi võitja kuulutatakse nelja finalisti hulgast sel sügisel Lissabonis.

2022. aasta Euroopa rohelise pealinna tiitlile kandideeris ühtekokku 18 linna. „Tallinn võtab oma rohelisi eesmärke väga tõsiselt. Mul on hea meel, et meie pingutusi on tunnustanud rahvusvaheline žürii niivõrd kõrgel tasemel. Jätkame võistlust suure innustusega,“ sõnas abilinnapea Kalle Klandorf. „Järgmisena tuleb meil rahvusvahelisele žüriile esitleda täpset kava, kuidas Tallinn panustab jätkusuutlikusse arengusse, samuti oma võimekust olla eeskujuks teistele linnadele ja suhelda avalikkusega.“

Samuti on konkursil oluline roll piirkondade terviklikul arendamisel, mille hulgas on näiteks säästlike liikumisviiside juurutamine, parkide ja muude rohe- ja puhkealade rajamine ja laiendamine ning jäätmemajanduse kaasajastamine. Tähelepanu pööratakse ka taastuvate energiaallikate kasutamisele, müra vähendamise innovaatiliste lahenduste rakendamisele ning koostööle linnavõimu, elanike, ettevõtjate ja teiste osapoolte vahel eesmärgiga arendada ja parendada elamistingimusi linnas.

Euroopa rohelise pealinna algatuse üldine eesmärk on parandada Euroopa linnade elukeskkonda ning eelkõige tunnustada ja premeerida pingutusi, mida linnad keskkonna ja elukvaliteedi parandamiseks teevad. Tiitel antakse linnale, kes on parandanud ja planeerib linnakeskkonna muutmist tervikuna erinevate tegevuste kaudu.

Võitnud linna autasustatakse 350 000 euro suuruse rahalise preemiaga. Rahaline preemia on ette nähtud võitnud linna abistamiseks Euroopa rohelise pealinna projektide ja ürituste programmi käivitamisel.

Euroopa rohelise pealinna tiitlit annab välja Euroopa Komisjon.

Tallinna taotlus

Linna tutvustus ja taust

1. Kliimamuutused: leevendamine

2. Kliimamuutused: kohanemine

3. Jätkusuutlik linnaliikuvus

4. Jätkusuutlik maakasutus

5. Loodus ja bioloogiline mitmekesisus

6. Õhukvaliteet

7. Müra

8. Jäätmed

9. Vesi

10. Keskkonnasäästlik majanduskasv ja ökoinnovatsioon

11. Energiatõhusus

12. Juhtimine

Parimad tavad

Viimati muudetud 28.05.2023