Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Välisprojekti NATTOURS uudised

Välisprojekti NATTOURS uudised

Raepress, 6. juuni 2018

Linnalooduse Kompass aitab avada linnamiljöö aardeid

7. juunil algusega kell 13.00 toimub Nordic Hotel Forumis konverents „Linnalooduse kompass“, mille peateemaks on looduse roll linna keskkonnas ning elustiku mitmekesisuse säilitamine linnaruumis. Üritusega tähistatakse Euroopa Komisjoni Kesk-Läänemere programmi projekti NATTOURS lõppemist.

Konverentsil kõlavad ettekanded linnalooduse ökosüsteemiteenustest ning looduse mõjust inimese tervisele ja heaolule. Tutvustatakse Tallinna Keskkonnaameti juhtimisel ning koos Helsingi linna ja Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskusega läbiviidud projekti NATTOURS tulemusi, sh ka uut loodusturismi veebiportaali citynature.eu. Konverentsi modereerib Kristo Elias. Ürituse korraldajaks on Tallinna Keskkonnaamet, kes on välisprojekti NATTOURS juhtivpartner.

Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova sõnul on projekti NATTOURS eesmärgiks suurendada teadlikkust loodusväärtuste kohta Tallinna ja Helsingi linnas nii kohalike elanike kui ka turistide seas. „NATTOURS on just selles mõttes igati eeskujulik projekt, et selle viljad on täiesti käegakatsutavad. Kõik, kes looduse vastu huvi tunnevad, saavad projekti raames sündinust tulu lõigata ning Tallinna ja Helsingi loodusväärtusi omal käel avastada,“ ütles Izmailova.

Projekti käigus on valminud Tammesalu laudtee Kadrioru pargis, laudtee lõigud Paljassaare hoiualal ning linnuvaatlustorn Rocca al Mare promenaadi ääres. Tänavu märtsis avati projekti raames loodud rohealade infot koondav veebiportaal citynature.eu

Projekti rahastab 85% ulatuses Euroopa Komisjoni Euroopa regionaalarengu fondi INTERREG Kesk-Läänemere programm. Projekt algas 2016. aasta märtsis ja kestab 2018. aasta oktoobri lõpuni. Projekti veebileht /NATTOURS.

Konverentsil tehtud ettekannetega saab tutvuda siin. Konverentsi galerii.

Valminud on uus veebiportaal "Linnalooduse kompass" 27.03.2018

Tallinna TV 28. september 2017 (alates 17.min)

Paljassaare kõige tallamistundlikumasse paika ehitati laudtee, mis on osa Helsingi ja Tallinna ühisprojektist

ERR uudised 1. oktoober 2017

Paljassaare poolsaarele rajati looduse kaitsmiseks laudtee

Raepress, 28. september 2017

Paljassaare poolsaarel valmis laudtee

Paljassaare poolsaarel avatakse 29. septembril kell 14 laudtee koos teabetahvlitega, mis valmis Tallinna Keskkonnaameti juhtimisel läbiviidava projekti NATTOURS raames.

Reedel, 29. septembril kell 14 saab esmakordselt Paljassaare laudteel jalutada ja teabetahvleid uudistada. Tallinna Keskkonnaameti spetsialistid tutvustavad lähemalt nii Paljassaare hoiuala ja kaitse eesmärke kui ka projekti NATTOURS raames läbiviidavaid tegevusi.

Laudtee eesmärgiks on suunata hoiuala külastajad ettenähtud radadele, et  kaitsta väärtuslikke kasvukohti ning säästa kaitsealuseid taimi tallamisest. Laudtee lõigud asuvad Pikakari supelranna ja Väike-Paljassaare vahel. Pikakari poolse laudtee pikkus on 500 meetrit,  lühema laudtee osa on 50 meetri pikkune ning lõppeb puhkekohaga, kus saab lahes pesitsevaid linde vaadelda.

Laudtee ääres on ka teabetahvlid, mis annavad külastajale infot ümbritsevast elurikkusest ning poolsaare põnevast ajaloost, sealhulgas tuletades meelde, et rannas liikumine on lindude häirimise vähendamiseks pesitsusperioodil 1. maist kuni 31. juulini keelatud.

Paljassaare poolsaarest on kujunenud paljude Põhja-Tallinna elanike lemmikpaik looduses jalutamiseks ja puhkamiseks. Linnuvaatlejaid ja teisi loodussõpru meelitab kohale Paljassaare poolsaare põhja- ja lääneosas paiknev Paljassaare hoiuala, mis moodustati 2005. aastal linnu- ja loomaliikide ning nende elupaikade kaitseks. Tegu on üle-euroopalise tähtsusega linnualaga, kus on loendatud üle 230 erineva linnuliigi.

Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse poolt hiljuti läbi viidud rohealade külastusuuringud näitasid, et Paljassaare on paik, kus käiakse Tallinna rohealadest enim marju, seeni või ravimtaimi korjamas, samuti armastatakse seal kalastada.

Tallinna Keskkonnaameti juhtimisel ning koos Helsingi linna ja Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskusega läbiviidava projekti NATTOURS eesmärgiks on suurendada teadlikkust loodusväärtuste kohta Tallinna ja Helsingi linnas nii kohalike elanike kui ka turistide seas. Projektis on olulisel kohal muu hulgas linnuvaatlus ning mõlema linna märkimisväärselt mitmekesine taimestik. Projekti käigus luuakse veebiportaal, mis sisaldab loodusturismi ja loodushariduse alast teavet Tallinnas ja Helsingis asuvate linnaloodusobjektide kohta. Projekti ehitustööde raames on juba valminud Tammesalu laudtee Kadrioru pargis ning peatselt alustatakse linnuvaatlustorni ehitusega Rocca al Mare promenaadi äärde.

Projekti rahastab 85% ulatuses Euroopa Liidu Euroopa regionaalarengu fondi INTERREG Kesk-Läänemere programm. Projekti kestab 2016. aasta märtsist 2018. aasta oktoobri lõpuni. Projekti veebileht on /NATTOURS

Raepress, 17. märts 2016 

Käivitub loodusturismi projekt NATTOURS 

Tallinna Keskkonnaameti juhtimisel algab Tallinna linna, Helsingi linna ja Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse ühisprojekt NATTOURS. Üle kahe ja poole aasta kestva projektiga soovitakse populariseerida Tallinna ja Helsingi loodusturismi objekte. Tallinna Keskkonnaamet on esimene linnaasutus, kes on välisprojektis juhtivpartneriks.
Neljapäeval, 17. märtsil kogunevad projektipartnerid Tallinnast, Helsingist ja Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskusest Tallinnasse NATTOURS-i nimelise projekti käivituskoosolekule. Projekti eesmärgiks on teadlikkuse suurendamine loodusturismi võimalustest mõlemas linnas nii kohalike elanike kui ka turistide seas, loodushariduse edendamine ning uute jätkusuutlike loodusatraktsioonide arendamine. „On väga oluline, et NATTOURS panustab kahe naaberpealinna koostöö arendamisele loodusturismi suunas,“ sõnas abilinnapea Arvo Sarapuu. „Projekti tulemusi ootame 2018. aastal, mil Tallinn soovib saada Euroopa Roheliseks Pealinnaks ja Eesti Vabariik tähistab oma 100. aastapäeva,“ ütles abilinnapea. „Olen kindel, et projekti käigus loodavad moodsad nutilahendused aitavad paremini esile tuua ja avastada Eesti pealinna loodusrikkust,“ lisas ta.
Projekti „NATTOURS - jätkusuutlikud loodusrajad linnades, kasutades uusi IT-lahendusi“ eesmärgi saavutamiseks on kavandatud kaks peamist tulemust. Esimeseks neist on veebiportaal ja -rakendused, mis sisaldavad endas loodusturismi ja loodushariduse alast teavet kõigi Tallinnas ja Helsingis asuvate linnalooduse objektide kohta. Portaali koondatakse erinevad IT lahendused GPS-ekskursioonide, kaartide jmt näol, mis pakuvad huvitavaid materjale paljudele erinevatele sihtgruppidele. Teiseks tulemuseks on uued rajatised, mis ehitatakse mõlemas linnas loodusvaatlusteks sobilikesse kohtadesse.
Projekti olulisteks fookuspunktideks on näiteks linnuvaatlus ning mõlema linna märkimisväärselt mitmekesine taimestik. Tänu ettevõetavatele tegevustele jõuab teave linnade mitmekesisest looduspärandist nii kohalike elanike kui ka välismaalasteni, paraneb ligipääs loodusturismi objektideni ning tekivad uued võimalused loodushariduse edendamiseks.
Projekti rahastab 85% ulatuses Euroopa Liidu Euroopa regionaalarengu fondi INTERREG Kesk-Läänemere programm. Projekti kestab 2016. aasta märtsist 2018. aasta oktoobri lõpuni. Projekti veebileht /NATTOURS

Lisainfo:
Jonatan Heinap
NATTOURS kommunikatsioonijuht
[email protected]
Tel. +372 6 404 440

Tallinna TV uudised "Täna" 17.03.2016. 

Tallinn soovib senisest rohkem panustada loodusturistidele 

Tallinna TV saates "Täna+" 17.03.2016 esineb projektijuht Triin Sakermaa (alates 8m18sec)

 

Viimati muudetud 21.02.2024