Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Eakate filmiklubi, kevad 2024

Eakate filmiklubi, kevad 2024

Eakate filmiklubi kevadhooaeg 2024 algab 13. veebruaril esimese Eesti dokumentaalfilmina maineka Sundance´i  filmifestivali võistlusprogrammis esilinastunud ja seal maailmakino dokumentaalfilmide võistlusprogrammi parima režissööri preemia võitnud „Savvusanna sõsarad“. Filmihooaeg kestab aprillini ning selle aja sees saab nautida kokku kuut suurepärast linateost.

Filmiklubi projekt saab teoks kolme Tallinna linnaosa – Kesklinna, Kristiine ja Põhja-Tallinna – koostöös ja tasuta seansid toimuvad kaks korda kuus Solarise keskuse Apollo kinos algusega kell 11.00. Sissepääs kinno avatakse kell 10.30. Seansile pääsemiseks tuleb kaasa võtta Filmiklubi kaart.

Filmiklubiga on oodatud liituma kõik Kesklinna linnaossa sisse kirjutatud eakad. Liitumiseks on vajalik täita vastav avaldus kas Kesklinna Valituses (Nunne 18) või enne seansi algust kohapeal. Uutel liitujatel palume kindlasti võtta kaasa isikut tõendav dokument. Avalduse alusel väljastame nimelise klubikaardi ja täpse filmikava.

Korraldajatel on õigus teha vajaduse korral kavva muudatusi.
 
 

Kinokava

13.02.2024
kell 11.00
Apollo kinos

Film: Savvusanna sõsarad
Žanr: dokumentaal
Režissöör: Anna Hints
Osatäitjad: Kadi Kivilo, Maria Meresaar, Elsa Saks

„Savvusanna sõsarad“ on kaasaegne film naistest, kes suitsusauna kaitsvas pimeduses kokku tulevad, oma sügavamaid saladusi jagavad ning kehasse kogunenud häbi ja valu maha pesevad. Film tutvustab ka Vana-Võromaa suitsusauna kombestikku („savvusanna kombõ“), mis on kantud UNESCO inimkonna vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja.
savvusannasosarad_b1main_ee_preview.jpg
27.02.2024
kell 11.00

Apollo kinos

Film: Ferrari
Žanr: draama, biograafia
Režissöör: Michael Mann
Osatäitjad: Adam Driver, Shailene Woodley, Penelope Cruz, Patrick Dempsey

1957. aasta suvel valitseb Enzo Ferrari autoimpeeriumis kriis. Endisest võidusõitjast ettevõtja paneb end ja oma sõitjaid proovile. Üheskoos võtavad nad ette 1609 kilomeetri pikkuse ohtliku Mille Miglia võidusõidu.
ferrari_insta_stories_1080x1920_ee_main.jpg
12.03.2024
kell 11.00

Apollo kinos

Film: Priscilla
Žanr: draama, biograafia
Režissöör: Sofia Coppola
Osatäitjad: Cailee Spaeny, Jacob Elordi

Kui teismeline Priscilla Beaulieu kohtub Elvis Presleyga, saab mehest, kes on juba meteoriitne rokenrolli superstaar, eraelu hetkedel keegi täiesti ootamatu: põnev armuke, üksinduse liitlane, haavatav parim sõber.
priscilla_xxlg.jpg
26.03.2024
kell 11.00

Apollo kinos

Film: Elu ja armastus
Žanr: draama
Režissöör: Helen Takkin
Osatäitjad: Karolin Jürise, Mait Malmsten, Loviise Kapper, Ursel Tilk

A. H. Tammsaare samanimelisel romaanil põhinev mängufilm viib meid ühe ootamatu armastusloo keskmesse. Elu ja armastuse järskude pööretega seisavad silmitsi kaks Eesti kirjandusest tuntud ikoonilist tegelast, Irma ja Rudolf. Filmi tegevus leiab aset murrangulisel ajajärgul, mil kasvavast heaolust rammestunud noor Eesti Vabariik peab toime tulema muutuva maailma raputavate väljakutsetega.
elu_ja_armastus_768x1097px.jpg
09.04.2024
kell 11.00
Apollo kinos

Film: Raudne küünis
Žanr: draama, biograafia, sport
Režissöör: Sean Durkin
Osatäitjad: Zac Efron, Jeremy Allen White, Harris Dickinson, Maura Tierney

Tõestisündinud lugu lahutamatutest vendadest Von Erichidest, kes 1980. aastate alguses tegid ajalugu pingelises konkurentsis professionaalse maadluse maailmas.
iron_claw_ver2_xxlg.jpg
23.04.2024
kell 11.00
Apollo kinos

Film: Mai ja detsember
Žanr: draama
Režissöör: Todd Haynes
Osatäitjad: Natalie Portman, Julianne Moore, Chris Tenzis, Charles Melton

Vaatamata 36-aastase Gracie ja 13-aastase Joe šokeerivale suhte algusele, näib paar elavat ligi 20 aastat hiljem täiuslikku äärelinna elu. Nende keelatud armastuses hakatakse filmi tegema. Koduse idülli rikub kuulus näitlejanna Elizabeth, kes saabub kokkuhoidvasse kogukonda, et teha uurimistööd oma eelseisva rolli jaoks Graciena. Kui Elizabeth Gracie ja Joe igapäevaellu süveneb, tõuseb mineviku skandaal taas päevavalgele, mis kisub lahti vanad haavad.
maydecember_b1_ee_gg_preview.jpg

Viimati muudetud 12.01.2024