Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Algab Kesklinna kvartalisiseste teede taastusremont

Oktoobri lõpuks läbib taastusremondi neli Kesklinna teeobjekti, töödega alustatakse esmaspäeval, 19. septembril.

„Esmalt võtab töövõtja ette Kalevi staadioni parkla ja Kreutzwaldi tn 25 parkla. Neist kumbki liikluskorraldust märkimisväärselt ei mõjuta ning töödega loodetakse lõpule jõuda ühe nädala jooksul,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. „Seejärel alustatakse teetöödega Vesivärava tänaval ja J. Vilmsi tänaval.“

Aadressil Kreutzwaldi tn 25 asub Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium. Tegemist on kooli parkimisplatsiga ja ka taastusremondi ajaks jääb kooliperele parkimiseks piisavalt ruumi. Kalevi staadionil parkimine on nädal aega küll raskendatud, kuid ligipääs staadionile on suurema osa ajast tagatud ja tagatud on ka ligipääs elektriautode laadimiseks.

Vesivärava tänaval vahetatakse välja kaevupäised ja luugid  ja paigaldatakse uus sõidutee katend Kadrioru staadioniga külgneval Poska tänava ja Gonsiori tänava vahelisel lõigul.

J. Vilmsi tänava Gonsiori tänava ja Lubja tänava vahelisele lõigule kavandatud taastusremont on töömahukam ja aeganõudvam. Laagna teel liiklemist   teetööd ei häiri. Küll aga on J.  Vilmsi tänava nimetatud osa läbivale liiklusele suletud, ligipääs tagatakse üksnes kohalikele elanikele ning teenindavale transpordile. 

Nii Vesivärava tänaval kui ka J. Vilmsi tänaval algavad tööd 26. septembril ja kestavad oktoobri keskpaigani.
Taastusremonttööde käigus uuendatakse tänavate sõidu- ja kõnniteede asfaltkate, vahetatakse välja lagunenud äärekivid ning korrastatakse töömaale jäävad kaevupäised. Lisaks teostatakse ka puude hoolduslõikust ja haljastustöid.

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti tellitud ehitustöid teostab Tee ja Tee OÜ. Tööde maksumus on 330 000 eurot koos käibemaksuga. Palume liiklejatel järgida objekti ajutist liikluskorraldust ja paigaldatud liikluskorraldusvahendeid.