Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kesklinna valitsus jagab libeduse tõrjeks tasuta graniitsõelmeid

Kesklinna valitsus jagab libeduse tõrjeks tasuta graniitsõelmeid

Kesklinna Valitsus jätkab tasuta graniitsõelmete jagamist korteriühistutele ja eramajade omanikele, et tagada libedatel kõnniteedel ohutum liiklemine.

Kesklinna vanema Monika Haukanõmme sõnul on linnaosavalitsus jaganud tänavu juba 57 tonni graniitsõelmeid, kuid ilmaolud on heitlikud ning huvi sõelmete saamise vastu on suur. "Talv saabus tänavu pigem vara ning pärast suurt lumetormi on saabunud sulaperiood koos ekstreemse jäävihmaga. Sõelmeid puistatakse tänavatele ohtralt, kuid samal ajal on vaja jälgida, et ka piisav varu oleks olemas," ütles Haukanõmm. "Hetkel on talv üsna heitliku loomuga – kord on sula, siis taas külmetab. See aga tähendab koheselt libedust ning on hea, kui graniitsõelmed käepärast võtta on."
 
 
Iga Kesklinnas asuva maja kohta eraldatakse libedustõrjeks kuni kolm kotti (75 kg) graniitsõelmeid. Huvitatud majaomanikul ja korteriühistul palume kirjutada taotlus e-posti aadressile [email protected] ning registreerimine lõpeb 30.12 õhtuks. Jagamine toimub järgmistel kuupäevadel 4.01-6.01 ja 9.01-10.01 ajavahemikul kell 11.00-16.00 (aadress Liivalao tn 11). Tõkkepuu avaneb automaatselt ja väljasõit toimub ümber maja, samuti tõkkepuu alt. Juhinduda palun Adducco siltidest, sealt laost estakaadilt 11A toimub väljastamine.
 
 
Vastavalt Tallinna linna heakorra eeskirjale on iga kinnistu ja ehitise omanikul kohustatud tegema libedustõrjet, et tagada jäistel ja lumistel kõnniteedel ohutu ning turvaline liiklemine. Kõnniteede puhastamise eest vastutab teega külgneva kinnistu omanik. Libedustõrjet tuleb teha mitte ainult hommikuti, vaid vastavalt vajadusele ka päeva jooksul.