Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kesklinna Valitsus jagab libedusetõrjeks graniitsõelmeid

Kesklinna Valitsus jagab libedusetõrjeks graniitsõelmeid

Kesklinna Valitsus korraldab novembris korteriühistutele ja majaomanikele tasuta graniitsõelmete jagamise, et tagada linnaruumis ohutu liiklemine.

Kesklinna vanema Monika Haukanõmme sõnul on graniitsõelmete jagamisest kujunenud talve-eelne traditsioon ning huvi sõelmete saamise vastu on suur. „Talv pole enam mägede taga ning selleks, et lumi ja libedus ei tabaks meid ootamatult, oleme alustanud tasuta graniitsõelmete jagamist linnaosa majaomanikele ja korteriühistutele. Ikka selleks, et kindlustada jalakäijate ohutu liiklemine linnatänavatel,“ ütles Haukanõmm. „Hea meel on, et inimesed saavad aasta-aastalt üha teadlikumaks ning näiteks tuha või soola kasutamine jääb järjest enam minevikku.“

Linnaosavanem palub kõigil huvilistel tulla sõelmetele Liiva keskuse lattu järele esimesel võimalusel, et graniitsõelmed oleks käepärast võtta juba kohe kui valge lumevaip on maad katmas ja libedus koos sellega kohal.

Iga Kesklinnas asuva maja kohta eraldatakse libedustõrjeks kuni kaks kotti (2 x 25 kg) graniitsõelmeid. Huvitatud majaomanikel ja -haldajatel palume registreerida [email protected] hiljemalt 18. novembril kella 12-ks.

Graniitsõelmete väljastamine toimub Liiva keskuse laost ajavahemikul 23.11 – 2.12.2022 tööpäeviti kell 10.00 – 16.00 (aadress Liivalao tn 11). Tõkkepuu avaneb automaatselt ja väljasõit toimub ümber maja, samuti tõkkepuu alt. Juhinduda palun Adducco siltidest, sealt laost estakaadilt 11A toimub väljastamine.


Vastavalt Tallinna linna heakorra eeskirjale on iga kinnistu ja ehitise omanikul kohustatud tegema libedustõrjet, et tagada jäistel ja lumistel kõnniteedel ohutu ning turvaline liiklemine. Tuhka või kloriide lume- ja libedustõrjeks kõnni- või pargiteel kasutada lubatud ei ole. Kõnniteede puhastamise eest vastutab teega külgneva kinnistu omanik. Libedustõrjet tuleb teha mitte ainult hommikuti, vaid vastavalt vajadusele ka päeva jooksul.