Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Kesklinna Valitsus panustab haljastusjäätmete keskkonnasäästlikumale äraveole

Kesklinna Valitsus korraldab ka tänavu puulehtede ja teiste haljastusjäätmete tasuta äravedu. Võrreldes varasemate aastatega ei korjata lehekotte hoovidest, vaid kõigil elanikel on võimalik viia sügislehti Kesklinna asumitesse paigaldatud lehekonteineritesse või jäätmejaamadesse.

Kesklinna vanema Monika Haukanõmme sõnul on Tallinnal järgmise aasta Euroopa rohepealinnana vastutus korraldada ka enda pakutavaid teenuseid senisest keskkonnasõbralikumalt. „Sügisene lehekoristus viisil, kus kruntide omanikud koguvad langenud puulehed arvukatesse kilekottidesse, misjärel korjab linnaosa poolt tellitud veoauto need kõikidest kõrvaltänavatest ükshaaval peale, on aga väga suure ökoloogilise jalajäljega aktsioon," ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. „Tänavu soovime korraldada lehevedu senisest puhtamalt ja rohelise pealinna väärilisemalt ning selleks on Kesklinna asumites üheksa lehekonteinerit, kuhu saavad kõik soovijad oma sügislehed ja muud aia- ja haljastusjäätmed viia.“

Kesklinna Valitsuse poolt on lehekonteinerid paigaldatud Luite, Kassisaba, Veerenni, Kadrioru ja Juhkentali asumitesse kaheks järgmiseks nädalavahetuseks. Lehekonteinerid paigaldatakse asumitesse reedel, 11. novembril  ning viiakse ära esmaspäeval 14. novembril. Täpselt samal viisil korratakse tegevust nädal hiljem, ehk reedel, 18. novembril paigaldatakse lehekonteinerid asumitesse ning esmaspäeval, 21. novembril viiakse lehekonteinerid ära. Linnaosavalitsus kutsub üles plastikkotte korduvkasutama ning kallama need konteineritesse tühjaks, nii on see keskkonda säästvam ja hõlbustab kompostimist.

„Lehekonteinerid annavad hea võimaluse sügislehtedega toimetulemiseks, kuid soovitame need viia võimalusel otse Tallinna jäätmejaamadesse. Ühelt toojalt võetakse korraga vastu kuni kuus 100-liitrilist kotitäit ning seda täiesti tasuta. Järjest enam majaomanikke ja ühistuid aga kompostib oma puulehti ning kasutab seda kevadel aias väärt toormena. Võimalusi on mitmeid ning loodan, et igaüks leiab endale sobivaima,“ ütles Haukanõmm.

Konteinerite asukohad Kesklinnas:

1.         Luite tn 46 kõrval (Luite) 
2.         Koidu 80 (Uus-Maailm)
3.         Adamsoni tn 34 (Kassisaba)
4.         Tatari tn/Uus-Tatari tänava plats endise kohtumaja kõrval (Veerenni)
5.         Vaikne park/Magasini tn pakendipunkti kõrval (Veerenni)
6.         Imanta tn parkla Pleekmäel (Keldrimäe ja Juhkentali)
7.         Vesivärava tn parkla/Vesivärava tn 34 vastas (Kadriorg)
8.         Kuristiku tn ja Oru tn ristmik (Kadriorg)
9.         Jalgpalli tn alguses parklas. (Kitseküla)
  
Aia- ja haljastusjäätmeid (tasuta ühelt toojalt korraga kuni kuus 100-liitrist kotitäit) saab tasuta viia Tallinna jäätmejaamadesse.

Täpsem info: https://www.tallinn.ee/et/keskkond/jaatmejaamad-tallinnas