Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Kesklinna valitsuse töötajad puhastavad sadamapiirkonna rannaala

Laupäeval, 17. septembril taas korraldataval üleilmsel maailmakoristuspäeval osalevad ka Kesklinna Valitsuse töötajad, katsetades seekord ka uudset rannavetest prügi püüdmise tehnikat.

„Selgi korral lööme ka meie ülemaailmsel prügikoristusaktsioonil aktiivselt kaasa - korrastame taaskord Linnahalli naabruses asuva mereäärse tühermaa, kus kevadise koristusaktsiooni järel saavutatud puhtus on kahjuks üürikeseks jäänud. Lisaks hoolimatute kaaskodanike poolt maha jäetud prügi kokku kogumisele katsetame ka uuenduslikku puhastusvahendit - püüame landi otsa kinnitatud magnetiga merest metallesemeid. See võimaldab saada rannaveest kätte selliseid jäätmeid, mida meil ei ole oma varasemate aktsioonide käigus õnnestunud avastada,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. Seekordne koristusaktsioon toimub koostöös Saksamaa Liitvabariigi suursaatkonna esindajatega.

Tänavuse maailmakoristusaktsiooni tähelepanu keskmesse on Eestis seatud veekogud, eelkõige Läänemeri ja mereäärsed rannad, kuid ka jõed ja järved.

Eestist alguse saanud Maailmakoristuspäev on ajaloo suurim üleilmne kodanikualgatus, millest võtavad osa miljonid  inimesed, eesmärgiga muuta oma koduümbrus  puhtamaks. Maailmakoristuspäeva korraldajad kutsuvad talgutele minema üheskoos – klassi, töökaaslaste, pere või sõpradega.

3. mail 2007 koristasid rohkem kui 50 000 inimest kokku 10 000 tonni prügi. See oleks võtnud riigil aega aastaid ja oleks maksnud 22,5 miljonit eurot. Kuid see tehti ühe päevaga ja läks maksma vaid pool miljonit eurot (peamiselt prügi käitlemise kulu jäätmefirmadele).

Tänaseks on erinevatel aegadel Teeme Ära! mudeli alusel oma riiki koristanud pea 60 miljonit inimest enam kui 190 riigist üle maailma.

Esimene ülemaailme Maailmakoristuspäev ehk World Cleanup Day toimus 15. septembril 2018. Tegu oli maailma ajaloo suurima kodanikualgatusega, mis sai alguse ning mida juhiti Eestist. Eesti eestvedamisel koristasid üle maailma ühel päeval oma maad inimesed 158 riigis.