Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Juhtkoerad Tallinna Kihnu Lasteaias

Juhtkoerad Tallinna Kihnu Lasteaias

07. novemberil olid Tuulekildude rühmal projekti "Kes või mis on inimene" raames külas kaks pimedate juhtkoera. Mõlemad alles õpivad oma ametit, aga juba oli teada, kellele ja kuhu neid koolitatakse. Lapsed said teada, kuidas ja kaua koeri nende vastutusrikkaks tööks ette valmistatakse ja treenitakse ning mida nad teha oskavad

Koerad näitasid, kuidas nad on suutelised üles otsima maha kukkunud esemeid, kuidas leiavad istumiseks pingi, üle tee minekuks ülekäiguraja ja esimese ukse, kuidas näitavad inimesele, et ees on trepp, kuidas oskavad käskluse peale minna vajalikus suunas ja palju muud huvitavat.

Lapsed õppisid seda, et vaegnägija tunneb ära kas juhtkoerast või valgest kepist, said ise proovida kinniseotud silmadega koeraga käia ja tunnetada, kuidas on juhtkoeraga liikuda ja kuidas on siis, kui sa ühte oma viiest meelest kasutada ei saa. Sai ka koera paitada, sööta ja kammida. Parajalt elevil olid nii lapsed kui koerad, aga koerte treener ütles, et see oligi mõlemale noorele õppur-koerale hea treening, kui vaatamata kõrvalistele ahvatlustele ja segajatele tuli antud ülesannetega siiski toime tulla.

Suured tänud koerte treenerile Anu Lokkele ja mõlemale armsale labradorile, kes meie hommikusse nii palju uusi teadmisi, kogemusi ja elevust tõid.

Tuulekildude rühma õpetaja Meeli Lass