Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Kihnu Lasteaed leiutas projekti raames “Linnalapsed leiutajad” ilmamasinat

Tallinna Kihnu Lasteaed leiutas projekti raames “Linnalapsed leiutajad” ilmamasinat

Tallinna Kihnu Lasteaia Päikesekildude rühma lapsed osalesid taaskasutuse loovlabori projektis “Linnalapsed leiutajad”, mille eesmärgiks oli pöörata tähelepanu keskkonnahoiule ja taaskasutusele.

Taaskasutuse loovlabori tulemusel valmisid lasteaedades jääkmaterjalidest omanäolised leiutised, mille hulgast valis ülelinnaline žürii  tööd näitusele. 1.juunil parimaid leiutajaid  tunnustati T1 Mall of Tallinn keskuses. Ürituse avas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ning tublisid leiutajaid tänasid oma etteastega Piip ja Tuut.

 

Meie laste leiutiseks on Ilmamasin, mis annab võimaluse jälgida ilma ja seda, mis protsessid toimuvad looduses, mis on ilmaga seotud. Leiutises on 4 tuba - vihm, tuul, päike ja lumi. Leiutise abil saab näiteks avastada, kuidas tekib vikerkaar ja lumetorm. Selle jaoks on vaja ainult nupule vajutada.

 

Leiutajad: Amelia Halina, Via Mališauskaite, Katrina Melnikova, Lev Jevglevski, Polina Sinjova ja Varvara Askerova. Juhendaja on Natalia Batalova. 

 

Tänuüritusel esindas meie lasteaeda üks leiutise autoritest Varvara, kes tutvustas leiutist ja ideed Tallinna uudiste jaoks

Näitus on avalikuks vaatamiseks T1 Mall of Tallinn ruumides 1.06-30.06.2023 ja Vabaduse väljaku tunnelis 1.08- 23.09.2023.

Õppealajuhataja Marina Moltšanov