Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Kihnu Lasteaed osales vaimse tervise kuu väljakutses

Tallinna Kihnu Lasteaed osales vaimse tervise kuu väljakutses

Märtsi keskpaigast kuni aprilli lõpuni osales Tallinna Kihnu Lasteaed vaimse tervise kuu väljakutses, mille eestvedajaks oli organisatsioon Peaasi. Väljakutse eesmärgiks oli pöörata tähelepanu iseendale, oma füüsilisele ja vaimsele tervisele ning leida võimalusi iseenda hoidmiseks ja toetamiseks.

Väljakutses osalemise iga nädal oli pühendatud mingile vaimse tervise vitamiinile, milleks olid: uni ja puhkamine, meeldivate emotsioonide kogemine, liikumine ja tasakaalustatud toitumine. Plakatile “Tasakaal on peaasi” loodi iga rühma poolt nädala lõpuks oma tegevustest fotokollaaž, millel oli kujutatud selle nädalaga seonduv vaimse tervise vitamiin. Plakatid oli tehtud nähtavaks ka lapsevanematele, et omalt poolt väljakutses kaasa lüüa. Nii olid meie vanemad aktiivselt kaasa löömas meeldivate emotsioonide kogemise nädalas, mil põhirõhk oli oma lapsega koos ajaveetmisel, heade emotsioonide loomisel ja kogemisel ning selle jäädvustamisel ja jagamisel teistega.  Tasakaalustatud toitumise nädala raames oli igapäevaselt rakkes meie miniköök, kus lapsed ise tervislikke salateid ja toitu valmistasid. Laste liikumisaktiivsuse toetamiseks korraldati kõikidele aiarühmadele sportlikud matkad Pirita- Kose haljasalale. Sõimerühmad matkasid lasteaia territooriumilt väljas asuvale mänguplatsile. Personal osales selle nädala jooksul sammude väljakutses, arvestades päeva kaupa rühmade meeskonna sammude keskmist. Väljakutse parimaks osutus seekord Päikesekildude meeskond, kuid emotsionaalselt aktiivseimaks osutus Liivalaidude rühma meeskond, kes endile liikumiseks igasugu lisavõimalusi lõi.  

Vaimse tervise kuu väljakutses osalemine oli kjõigi jaoks pisut pingutust nõudev, kuid see-eest head tuju ja meeleolu tõstev. Tunneme uhkust selle üle, et väljakutses osalesid seekord kõik rühmad, ka väikesed sõimerühma lapsed, et juba varakult tervislikule mõtteviisile alus panna. 


Marina Moltšanov, õppealajuhataja