Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Kihnu Lasteaia ja Tallinna Padriku Lasteaia ühisprojekt

Tallinna Kihnu Lasteaia ja Tallinna Padriku Lasteaia ühisprojekt

Miniprojekt sai alguse oktoobri lõpus. Sel perioodil oli lasteaias Hingenädala teema. Õppetegevuse käigus said Pähklite rühma lapsed õpetaja Lealt teada, et inimestel, loomadel, lindudel ja puudel on hing. Seda vestlust jätkasid lapsed koos keelerändaja Tatjanaga - lapsed küsisid "kas raamatutel ja mänguasjadel on hing?". Huvitav teema arutlemiseks ning sellega me jätkasime.


Lapsed jõudsid järeldusele, et kui mingi asi on tehtud püüdlikult ja oma kätega, siis sellel on hing sees, sest inimene, kes teeb midagi armastusega - teeb seda ka hingega.

Nädala pärast tuli külla Sõber Karu, kes kutsus Pähklite rühma lapsi Kihnu lasteaeda külla. Päeval saabusid Pähklite rühma lapsed Tallinna Kihnu Lasteaeda. Esmalt anti lastele võimalus mängida uuel mänguväljakul. Pärast seda tulid õue Liivalaiudude rühma lapsed. Liivalaiudude rühma õpetaja Kristi pakkus lastele võimalust tutvuda ja mängida koos Padriku lasteaia lastega ning üllatusena tuli platsile ka päris Sipsik, keda kehastas liikumisõpetaja Jekaterina Lopatkina.

Peale mänge lasped leppisid kokku, et kohtuvad uuesti, kuid juba Padriku laseaias. Tänu sellele vahvale kogemusele lapsed said mõtiskleda ja arutada selliste asjade üle nagu näiteks hing, emotsioon, väärtused, sõprus ja palju muud.

Avaldan siirat tänu Tallinna Kihnu Lasteaia liikumisõpetajale - Jekaterinale, Tallinna Kihnu Lasteaia õppealajuhatele-  Marina Moltšanovile, Liivalaiudude rühma õpetajale Kristile, Liivalaiudude rühma assistendile Fainale, Liivalaiudude rühma abiõpetajale Üllele. Aitäh teile toetamise ja aktiivse osalemise eest.

Lisaks tänan Padriku lasteaia õppealajuhatajat Marika Saulit. Suur aitäh Pähklite rühma õpetajale Leale  ja rühma vanematele, kes kaasa said tulla. 

Keelerändaja ja Värvikildude rühma õpetaja Tatjana Mosjagina