Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Uudised

Filmimuuseum_23.11.2023.jpg

Tallinna Kihnu Lasteaed külastas Filmimuuseumit

23. novembril külastas Lainelaiudude rühm Filmimuuseumit. Lapsed osalesid muuseumi haridusprogrammis "filmi sisse minek" . Vahva üritus oli rühma projekti "teater ja kino" kulminatsioonihetkeks, kus lapsed said tähistada ja lõpetada oma esimest edukat projekti.
Mardipäev Tallinna Kihnu Lasteaias_2023.jpg

Mardipäeva tähistamine Tallinna Kihnu Lasteaias

Sel aastal käsidi mardisandid meie majas 2 korda - esimese kui teise korrusel rühmade juures. Mardisandid laulsid ja tantsisid nagu tavaliselt, aga uurisid ka, kas õuetööd on kõik tehtud, kas mängusjad koristatud ja riided kenasti kappi pandud. Selgus, et Kihnu lasteaias on kõik väga tublid lapsed.
Juhtkoerad Tallinna Kihnu Lasteaias.jpg

Juhtkoerad Tallinna Kihnu Lasteaias

07. novemberil olid Tuulekildude rühmal projekti "Kes või mis on inimene" raames külas kaks pimedate juhtkoera. Mõlemad alles õpivad oma ametit, aga juba oli teada, kellele ja kuhu neid koolitatakse. Lapsed said teada, kuidas ja kaua koeri nende vastutusrikkaks tööks ette valmistatakse ja treenitakse ning mida nad teha oskavad
Tallinna Kihnu Lasteaed_Ole nähtav_31.10.2023.jpg

Tallinna Kihnu Lasteaed korraldas ürituse „Ole nähtav“

Sügise saabudes hakkavad ilmad taas pimedaks minema ning ringi liikudes on oluline meeles pidada, et helkuri kandmine on lihtsaim viis enda ja oma lähedaste turvalisuse tagamisel. Selle üle mõtiskledes otsustas Pilvekildude rühma meeskond korraldada 31.oktoobril Tallinna Kihnu Lasteaia ürituse "Ole nähtav", milles osalesid kõik lasteaia rühmad.
Rahvusvaheline_lasteaedade_päev_2023.jpg

Tallinna Kihnu Lasteaed tähistas rahvusvahelist lasteaedade päeva omamoodi

21. aprillil, esimese lasteaia rajaja Friedrich Fröbeli sünniaastapäeval, tähistatakse rahvusvahelist lasteaedade päeva. Saksa pedagoog Fröbel lõi 19. sajandil kaasaegse lasteaia kontseptsiooni ja võttis esimesena kasutusele sõna „lasteaed“ -„der Kindergarten“. Tema arusaam lapse individuaalsusest ja mängu olulisusest lapse arengus on ka tänase lasteaia alus.