Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kiisupere värvinädal

Kiisupere värvinädal

15.-19. Jaanuaril 2024 toimus Tallinna Kiisupere Lasteaias juba traditsiooniks saanud värvinädal.

Sel aastal oli meil sinine esmaspäev, roosa teisipäev,kollane kolmapäev, punane neljapäev ja kirju reede. Värvinädala raames riietusid nii lapsed kui ka Kiisupere personal vastavalt selle päeva värvile. Samuti sidusid õpetajad värvi temaatika ka nädala tegevustesse.

Kaisukiisud ja Kaisumiisud tutvusid erinevate värvidega ja otsisid neid värve enda ja kaaslaste riietusest ning rühmaruumist. Kaisukiisud tutvusid luuletusega „Roosa õhupall“ ning valmis ühine roosa kunstitöö kasutades templitrükki. Kaisumiisud aga kuulasid ja vaatasid A.Liiva laulu „Roosa laul“. Uuriti, mis on looduses kollast ja Kaisukiisud maalisid päikest ning mängisid pallisorteerimis mängu – erinevat värvi pallid leidsid enda kodu. Kaisumiisudel valmis nädala lõpuks ühistöö „Värvide nädal“.

Mängukassid vaatlesid uurisid, katsetasid teemal "Sinine värv meie ümber" - taevas, meri, mineraalid ehk kivimid, lilled, seened, riided, loomad, linnud, inimese silmavärv, maalid jne. Sinise värvi erinevad toonid - mõisted hele ja tume. Valmis kunstitöö "Vihmapilved ja piisad". Vaadeldi ja uuriti teemal: "Roosa värv meie ümber" - roosa värv looduses (vääriskivid, kivimid, taimede õied ja viljad, seened, loomad jne). Kollasel kolmapäeval valmis fantaasiatöö „Kollane maailm“.
Rõõmukassid vaatlesid värvide erinevaid toone – mõisted hele ja tume. Mängiti erinevaid õppemänge –„Värvibingo“ – tuli leida erinevaid värve ja mustreid. Kollase õhupalli mäng - leia tähti ja häälda häälikuid. Virgutusmäng - kollaste sulgede puhumine. Punasel neljapäeval volditi südant. Nädal lõppes kirju päevaga, kus toimus lõbus värvidisko erinevate värvide saatel.

Sussikassid vaatasid, mis tuleb välja sinisest võlukotist ja nimetasid neid esemeid ning algust tehti ühistööga „Värviline mereelu“. Roosal teisipäeval lavastati muinasjuttu „ Kolm põrsakest“. Mängiti „Lepatriinu mängu“ – igale lepatriinule leiti vastav paariline ning unejutuks kuulati „Lugu punasest bussist“. Nädala lõpetas kirju mullidisko.

Triibukassis vaatasid ja kuulasid raamatut" Siniste huntide linn". Kunstis oli laste ülesandeks loendada ja värvida 3 sinist hunti ja üks punane hunt. Teisipäeval tuli külla üllatus, milleks oli kaisuloom roosa elevant – kõik lapsed said elevanti kallistada ning hiljem valmisid ka roosast elevandist inspireeritud kaunid kunstitööd. Kollasel kolmapäeval otsisid lapsed klotsikastist just kollaseid klotse , millest ehitati ühine torn, mille kõrguseks mõõdeti 16 cm. Punasel neljapäeval kuulasid lapsed muinasjuttu „Punamütsike“. Ning nädala lõpetuseks joonistati kirju pilt.