Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Piltkommunikatsioon & selle võimalused eesti keele õpetamisel

Piltkommunikatsioon & selle võimalused eesti keele õpetamisel

Kiisupere Lasteais on kasutusel piltkommunikatsioon ehk sümbolite süsteem, mis on üks augmentatiiv ja alternatiiv kommunikatsiooni (AAC) vahenditest.

12.12.2023 toimus Eestikeelsele õppele ülemineku konverents, kus tegid ettekande Tallinna Kiisupere Lasteaia eripedagoog Merit & Rõõmukasside õpetaja Monika. Oma ettekandes jagasid nad kogemusi piltkommunikatsiooni kasutamisest meie lasteaias. Meie lasteaias on kasutusel üksikpildid, järjestus lood, sotsiaalsed lood, suhtlustahvlid ja -raamatud. Ka lapsevanemad saavad julgelt õpetajatelt soovitusi ja materjale küsida, nt. kasutatakse kodudes piltkommunikatsiooni eesti keele õppeks; igapäevaste toimingute toetamiseks (nt. koristamine); emotsioonide juhtimiseks jne.

Konverentsi teemablokkideks oli "Mitmekultuuriline õpiruum" & "Õpetajate keeleõppe parimad praktikad". Konverentsil esinesid ka Eesti Vabariigi haridus- ja teadusminister Kristina Kallas, Tallinna abilinnapea Andrei Kante, Tallinna Haridusameti juhataja Kaarel Rundu, Tallinna Haridusameti eestikeelsele õppele ülemineku koordinaator Aurika Meimre jt.

Samuti käis Detsembris Kiisupere lasteaial külas Tallinna Uudised ning 17.12.2023 näidati klippi TV3 saates "Minu Tallinn". Meie eripedagoog Merit rääkis teemal, kuidas kasutame piltkommunikatsiooni eesti keele õpetamisel. Videot saab vaadata SIIT.