Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Kivimäe kooli juubelinädal

Kivimäe kooli ümmargune sünnipäev rullus lustlikult kogu nädala... aga sai hoo sisse juba 3. septembril vilistlaste kokkutulekuga.

Sünnipäevanädal (14.-18. november) oli koduselt hubane, perekeskne; samas ettevõtlik ning nii vaimu- kui ka kehakosutav - ükski õige sünnipäev ei möödu pidusöögita. Seega „töötasid“ müügiletid ja kohvikud kogu nädala, et kooliõed- ning vennad saaksid maiustamas käia. (Õpetajate hulgas olid väga nõutud kiluleivad ja soolased pirukad.) Hubast meeleolu lisas elav muusika.

Kivimäe kool asub Nõmme mändide all ja oli ootuspärane, et käidi ka Nõmme muuseumis kodukoha ajaloost üht-teist uut teada saamas.
Sünnipäevahommikul toimus koolihoone arhitekti Friedrich Wendachi mälestussildi avamine ja ajalootund 90. aastat tagasi toimunud sündmustest Euroopas ning Eestis.

Pidulik aktus algas meie „oma“ lauludega. („Lauludes Nõmme“ ja „Kivimäe kooli regilaul“, mille autoriteks on muusikaõpetaja A.Ermast ja vilistlane G.Maine.) Sobiv algus, sest järgnes meie „oma“ raamatu „Minu kool“ esitlus, mis on kogu koolipere ühislooming – kaante vahele on köidetud kõigi õpilaste ja õpetajate Kivimäe koolile pühendatud tööd. Tunnustuse pälvis ka kogumiku ideeautor direktor Maie Sepp, kes on Kivimäe kooli veduriks olnud 20 aastat ja pealinna pikima staažiga koolijuht. Aktuse lõppes suure, küünaldesäras pidutordi söömisega ja sünnipäev sai ilusa punkti Daily koolisööklate poolt  pakutud piduliku lõunaga.

16. novembril oli mälumängude päev. Esmalt astusid võistlustulle algklassid. Küsimuste koostamise ja võistluse korraldamine lasus õpilasomavalitsuse liikmete õlul. Ajalooõpetaja Margus Pillau on juurutanud oma õpilastesse tugevad mälumängutraditsioonid ja seega oli 5.-9. klassi teadmiste proov oodatud sündmus. Küsimusi oli erinevatest valdkondadest, aga suurima tähelepanu all oli seekord kodukooliga seonduv. Mõtlemisaja sisustasid kooli noored muusikud ja tehniline teostus oli nutikate õpilaste kanda.

Nii mõneski klassis andsid tunde vilistlased (teiste hulgas ka direktor M.Sepp) ja klassiõhtuidki sooviti just nüüd korraldada.

Tallinna Kivimäe Põhikooli sünnipäevanädal oli mälestuste-, tegevuste-, nuputamisrohke ja  tordimagus ning jääb kauaks meelde...