Klastritevaheline visiit loob uusi ärivõimalusi ja kinnistab Eesti positsiooni rohetehnoloogia valdkonnas
GreenTech 2.0 raames toimunud klastritevahelised külastused tõid taas välismaised külalised Tehnopoli. Tehnopoli rohetehnoloogia valdkond võõrustas külalisi Lätist, Leedust, Soomest, Rootsist ja Saksamaalt. Üheskoos väisati GreenTech Weeki raames toimunud sündmusi ja kohalikke ettevõtteid.
Külaskäik algas roheinnovatsiooni tippsündmuse GreenEST Summitiga, mis tõi kokku avaliku ja erasektori eksperdid, rohutehnoloogia ettevõtted ja investorid üle Euroopa. Arutleti selle üle, kuidas AI abil kiirendada rohepööret.
Seejärel võõrustas seltskonda Fibenoli tehas, kus tutvuti sunburst pre-processing tehnoloogiaga. See võimaldas osalejatel jälgida revolutsioonilist fraktsioneerimisprotsessi ja sukelduda jätkusuutliku tooraine praktikatesse.
NEXPO raames osaleti Smart City konverentsil ja toimus mitmeid eelnevalt kokkulepitud kohtumisi erinevate ettevõtjatega. NEXPO pakkus külalistele ka erakordset võimalust näha viimaseid tehnoloogilisi läbimurdeid, mis on valmis tööstusi ümber kujundama ja jätkusuutlikku kasvu edendama. Õhtul toimus tipptasemel Cleantech Europe vastuvõtt Lennusadamas.
Külaliste tagasiside visiidile oli väga positiivne ja mitmed koostöövõimalused on juba käivitumas. Näiteks Läti partneritega on arutlusel uued projektid, mis näitab selget huvi ja pühendumust edasiseks koostööks. Rootslastega on plaanis ühine esinemine USAs toimuval CleanTech Forumil. Ühiselt on plaanis uurida ka koostöövõimalusi Aafrika turu rohetegevuste osas. Soome partneritega plaanitakse käivitada Tallinnas rohekatuste projekt koos nutimesilatega, mis on hea näide lokaalsest ja praktilisest koostööst. Sakslastega arutatakse jätkutegevusi ühe teise käimasoleva projekti raames.
Ragmar Saksing: visiit oli kasulik ja vajalik mitmel põhjusel
Tehnopoli rohetehnoloogia valdkonna juht Ragmar Saksing sõnas, et kõik need koostöövõimalused tõestavad, et meie suhted partneritega on tugevad ja loovad väärtuslikke ärivõimalusi.
“See visiit oli kasulik ja vajalik mitmel põhjusel, eriti seoses GreenTech Weekiga. See andis meile võimaluse tunda uhkust Eesti ettevõtete saavutuste üle, mis on oluline nii siseriikliku kui ka rahvusvahelise tunnustuse jaoks. Sel nädalal oli väga palju kontsentreeritult koos,” ütles Saksing.
“Sellised klastritevahelised külastused on äärmiselt olulised, kuna äri põhineb inimestevahelistel suhetel. Visiit võimaldas luua ja tugevdada sidemeid teiste riikide ettevõtjate ja organisatsioonidega, mis on hädavajalik edukaks rahvusvaheliseks koostööks. Need suhted ei aita mitte ainult kaasa praegustele projektidele, vaid loovad ka aluse tulevasteks ettevõtmisteks. Rohenädal oli minu töös üks tähtsamaid nädalaid 2023. aastal,” lisas Saksing.
Kokkuvõttes nentis ta, et visiit oli oluline samm Eesti positsiooni tugevdamisel rohetehnoloogia sektoris, aidates kaasa nii meie riiklikule mainele kui ka konkreetsetele ärivõimalustele. “Külastajad said kontakte, kellega koostööd jätkata ning mitmed neist plaanivad Eesti suunal edasisi arendusi. Meie tegevused on olnud edukad ja loonud tugeva aluse tulevaseks äriliseks koostööks,” sõnas Saksing.
GreenTech 2.0 projekt on rahastatud Euroopa Liidu COSME programmi alusel (toetusleping number 101037914). Projekti veebileht: greentech-project.eu.
Allikas: Tehnopol