Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Veebikoolitus “Alustava kogukonnaaia MTÜ põhitõed”

Veebikoolitus “Alustava kogukonnaaia MTÜ põhitõed”

Kolmapäeval, 25.oktoobril kell 17.30-19.00 toimus veebikoolitus “Alustava kogukonnaaia MTÜ põhitõed". Koolitus on järelvaadatav allpool. 

Igal aastal saab Tallinna linnalt taotleda toetust uue kogukonnaaia rajamiseks. Selleks peab esitama 1. veebruariks projekti mõne juriidilise isiku poolt, milleks võib olla KÜ, MTÜ või OÜ. Kogemus näitab, et selliseks kodanikualgatuseks on kõige sobivam formaat just mittetulundusühing ehk MTÜ. Nii ongi teinud enamik üle 30 tegutseva Tallinna kogukonnaaia (nt MTÜ Pääsküla aed, MTÜ Ameerika aed, MTÜ Pirita aed).

Koolitus on ennekõike suunatud kogukonnaaia pidajatele ja huvilistele, kes juba toimetavad MTÜ-na või soovivad MTÜ-d asutada. Samuti on see kasulik ka teistele huvilistele, keda MTÜ maailm huvitab.

  • Koolitusel selgitame, mida tähendab “vabaühendus” ja “MTÜ” ning milliseid võimalusi see kodanikualgatuste ellu viimiseks annab.
  • Anname ülevaadet MTÜ asutamisest ja juhtimisest – põhikirja koostamine ja muutmine, juhatuse ja liikmete vastutus, üldkoosoleku korraldamine jm kõige olulisemad aspektid, mida peaks teadma MTÜ asutamisel ja pidamisel.
  • Räägime äägime, milliseid võimalusi ja tuge pakub MTÜ-dele Harjumaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskus (HEAK) ja teised Maakondlikud Arenduskeskused (MAK) üle Eesti.

Veebikoolitust viivad läbi HEAK kogenud vabaühenduse konsultandid Ege Kirik ja Külli Vollmer. Kogemusi jagab ja juhib arutelu linnaaianduse projektijuht Maria Derlõš.


Ettekande slaidid leiab SIIT.