Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Koolitus “Marjakultuurid, nende kasvatamine ja hooldamine”

Koolitus “Marjakultuurid, nende kasvatamine ja hooldamine”

Pelgu ühisaia KIK projekti raames toimub "Roheaiandus linnaaedades" koolitustesari, mille kuues kohtumine on marjakultuuride kasvatamisele.

Koolituse sisu

Koolitusel “Marjakultuurid, nende kasvatamine ja hooldamine” käsitleme viljapuude ja -põõsaste teemat. 

Kuigi kogukonnaaedades toimub taimede kasvatamine peamiselt peenrakastides, on paljud oma tegevust laiendanud ka “kastist välja” ja istutatud erinevaid marjakultuure. Nii võib mitmes kogukonnaaais leida tikreid, sõstraid, söödavat kuslapuud ja palju muud. 

Koolitusel räägime, millised on õiged võtted marjakultuuride istutamisel ja kuidas neid edaspidi hooldada, et saak oleks rikkalik ja taimed terved. Käsitleme nii väetamist, taimekaitset kui ka hoolduslõikamist. Samuti räägime, millised eelised on erinevatel sortidel.

Juttu tuleb nii üldtuntud marjataimedest (sõstrad, karusmari, vaarikas, maasikas) kui ka vähemlevinud marjakultuuridest (toompihlakas, kuslapuu, leeder, ebaküdoonia, aroonia jt).

Koolitajaks on kogenud aiandusagronoom Väino Eskla, kes tegeleb sõstrasortide katsetamisega ja istikute kasvatamisega alates aastast 1984. Lõpetanud 1981. a EPA (praeguse Maaülikooli). Kuulub Eesti Aiandusliidu puuviljanduskomisjoni ja aiandusterminoloogia komisjoni. Lisainfo: www.aiatark.ee.


Koolituse korraldus

Koolitus toimub esmaspäeval, 11. septembril kell 17.30-20.30 Kopli Ametikoolis (Kopli 98).

Kestvus 4 akadeemilist tundi, mis on võrdväärne 3 astronoomilise tunniga. 

Pauside ajal on võimalik jalga sirutada ja keha kinnitada. Selleks soovitame võtta midagi enda poolt kaasa, kuna söögikohti läheduses paraku ei ole. Enda poolt pakume kohapeal kõigile osalejatele smuuti ja müslibatooni.

Koolitus toimub eesti keeles.

Osaleda saab kuni 30 inimest.

Küsimuste korral võtke ühendust: Maria Derlõš ([email protected]; +372 5110290)


Registreerimine

NB! Palume registreerida hiljemalt 8. septembriks kell 10. Nii saame hinnata huviliste hulka. 

Juhul, kui huvilisi on rohkem, jälgime ka seda, et võimalikult paljude erinevate kogukonnaaedade esindajad saaksid osaleda.