Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Koolitus “Muld ja kasvupinnased”

Koolitus “Muld ja kasvupinnased”

Pelgu ühisaia KIK projekti raames toimub "Roheaiandus linnaaedades" koolitustesari, mille kolmas kohtumine on pühendatud mullale.

Koolituse sisu

Õppekava kolmas koolitus keskendub mullale kui taimede kasvukeskkonnale. Koolitus koosneb seekord teoreetilisest loengust ja praktilisest osas.

Loenguteemas: muld ja kasvupinnased aianduses käsitletakse mulla ja kasvupinnaste omadusi ja parameetreid. Juttu tuleb muldade parandamise võimalustest.  Saame teada,  kuidas ise segada kokku peenrakasti jaoks kasvusubstraat arvestades aiataimede vajadusi. Räägime kasvumuldade omaduste kontrollimisest ning hindamisest.
Praktilises õppes testime, milline muld on parim aiataimede kasvatamiseks ning määrame mulla lõimist ja happesust. Selgitame, miks liiga happelises või aluselises mullas ei saa taimed toitaineid piisavalt omastada. Katsetame erinevaid võimalusi mulla lõimise ja pH määramiseks, et leida enda jaoks sobiv viis. Vaatleme ja tutvume mullaparandusainetega, mida saame kastiaias mulla õhu- ja niiskustingimuste, pH ja toitainete sisalduse parandamiseks kasutada.

Koolitajaks on Heli Molok, kes on pika kogemusega Kopli Ametikooli aianduse kutseõpetaja ja omab põllumajanduseteaduse magistrit aianduse erialal.


Koolituse korraldus

Koolitus toimub esmaspäeval, 22. mail kell 17.30-20.30 Kopli Ametikoolis (Kopli 98).

Kestvus 4 akadeemilist tundi, mis on võrdväärne 3 astronoomilise tunniga. 

Pauside ajal on võimalik jalga sirutada ja keha kinnitada. Selleks soovitame võtta midagi enda poolt kaasa, kuna söögikohti läheduses paraku ei ole. Enda poolt pakume kohapeal kõigile osalejatele smuuti ja müslibatooni.

Koolitus toimub eesti keeles.

Osaleda saab kuni 30 inimest.

Küsimuste korral võtke ühendust: Maria Derlõš ([email protected])

Registreerimine

NB! Palume registreerida hiljemalt 18. maiks kell 10. Nii saame hinnata huviliste hulka. 

Juhul, kui huvilisi on rohkem, jälgime ka seda, et võimalikult paljude erinevate kogukonnaaedade esindajad saaksid osaleda.