Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kopli trammidepoo

Kopli trammidepoo

Trammidepoo on huvilistele avatud 27. augustil kell 14-18

Ka sel aastal saab tutvuda ajaloolise Kopli depooga. Tramme saab vaadata nii seest kui väljast, istuda päris esimeses parima vaatega kohas trammis ehk kasvõi tunda end lausa trammijuhina! Otseloomulikult saab ka sel korral küsida ära kõik küsimused, arutleda trammide ajaloo, oleviku ja tuleviku üle.
Pesulasõidud toimuvad iga 15 minuti järel.

Kopli depoo ja trammiliin on osa Tallinna väärikast ajaloost. Koplit linnaga ühendava trammiliini rajamise algatajateks olid Kopli poolsaarele 1912. aastast rajatud Vene-Balti ja Bekkeri tehased, kes vajasid seda oma töötajate Koplisse tööle ja tagasi toimetamiseks. Kopli depoo hoone ehitati 1914. aastal Vene-Balti tehase juurde, mille töötajaskond oli selleks hetkeks kasvanud 8000 inimeseni.

Regulaarne liiklus Kopli trammiliinil algas aasta 1915 novembris. Raudtee pikkusega 4,5 kilomeetrit ulatus Vene-Balti tehase peahoone juurest Telliskivi tänavani. Erinevalt hobutrammiliinist ehitati liin laiarööpmelisena ja seda kasutati peale reisijate vadamise ka tehasele vajalike veoste toimetamiseks raudteejaamast Koplisse. Liini avamisel moodustasid Kopli trammi veeremi Peterburist ostetud 13 vana trammivedurit ja 27 vagunit. Nende saabumisel Tallinna selgus, et remontida tasus vaid kolme uuemat vedurit, mis olid valmistatud aastal 1904. Muu veerem, mis töötas Peterburi Nevski liinil otse liini avamisest (1882), kõlbas vaid vanarauaks.