Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kopliranna haljasala eskiisprojekt (juuni 2024)

Kopliranna haljasala eskiisprojekt (juuni 2024)

Tallinn projekteerib Kopliranna haljasalale uut lahendust. Sellega seoses on valminud eskiisprojekt, mille tutvustus toimub 12.06 kell 17.30 Põhja-Tallinna kogukonnamajas. Üritus on avatud kõigile ning on suurepärane võimalus kommenteerida projekti. Ootame teie ettepanekuid lahendusele nii üritusel kohapeal kui ka tagasiside vormi kaudu, mis on avatud veebilehe all. 


Videosalvestus toimunud tutvustusest:
Slaididega tutvumiseks palun laadige alla järgmine dokument: Esitlus_Kopliranna haljasala_240612.pdf

Kopliranna haljasala kujuneb Stroomi rannapromenaadi pikenduseks, kus võrdlemisi minimaalse sekkumisega luuakse kaasaegne ja turvaline rekreatsiooniala. Ala säilitab oma tuttavliku, pisut karuse ja viimistlemata olemuse, kuid pakub rohkem võimalusi erinevate tegevuste jaoks. 

Maastikuarhitektuurne konseptsioon

Maastikuarhitektuurse kontseptsiooni väljatöötamisel on inspireerutud ala põhilise naabri – mere motiivist ning väga palju ka olemasolevast paiga vaimust. Lainetusena tõusev ja langev maastikureljeef võimaldab sulandada orgaaniliselt maastikku nii teedeäärsed istumispingid kui ka muud tegevusalad. Olulisel määral on püütud säilitada tänast olustikku ja pigem seda täiendada. Uus teedevõrgustik katab liikumissuunad Stroomi ranna põhjapiirist kuni Meeruse sadamani, mis tulevikus on samuti arenemas atraktiivseks elukeskkonnaks. Korrastatakse juba olemasolevad ja väljakujunenud liikumissuunad ka Kopliranna tänavalt, tagatakse kõik juurdepääsud. 

Ligipääsetavus ning inventar

Alal suureneb ligipääsetavus jalakäijatele, nii lapsevankri kui liikumispuudega inimestele. Pargi teed on valdavalt 3m laiad ja graniitsõelmekattega. Projektiga pakutakse välja asukohad mängulisteks tegevuseks, sportimiseks, koerte treeninguks (jalutusväljakud suurtele ja väikestele koertele) ja ujutamiseks, talisuplejate vetteminekukoht ja vajalik taristu (riietuskabiinid, wc-moodul). Korrastatakse alal olemasolevate garaažide seinad. 

Plaanis on korrastada olemasolev puitastmestik ning rajada kaks uut platvormi – üks talisuplejate spetsiifikast lähtudes ning teine, pigem lihtne platvorm lebamiseks ja muuks. Valgustus on kavandatud vajaduspõhine ja võimalikult vähe toretsev – dekoratiivvalgust ei planeerita – oluline on tagada turvalisus ja funktsionaalne käiguteede ning väljakute üldvalgus. Promenaadi lõigus, kus tee külgneb vahetult elamutega, kasutatakse madalaid pollarvalgusteid

kopliranna.png Asendiplaan Kopliranna haljasala eskiisprojektist. Kui soovite lähemalt uurida, siis saab faili alla laadida siit: 24011_ES_MA-PLAKAT.pdf

Visuaalid projekteeritud lahendusest:

24011_es_ma_manguvaljak.png Projekteeritud mänguväljaku lahendus.

24011_es_ma_pink.png Projekteeritud istepink haljasalale.

24011_es_ma_platvorm.png Projekteeritud platvorm mere ääres. 
 

24011_es_ma_garaaz_eest.png

24011_es_ma_garaaz.png

Projekteeritud garaazi disain.

Tagasiside vorm Kopliranna haljasala eskiisprojektile:

Vorm avatud alates 05.06.2024 kuni 19.06.2024.

Viimati muudetud 21.06.2024