Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kui sul puudub küte

Kui sul puudub küte

 • Soojusvarustuse katkemine

  KÄITUMISJUHISED
  • Kodus võiks olla vähemalt üks elektrist sõltumatu kütteseade, mida saab ohutult kasutada ka siseruumides, näiteks tavaline või gaasikamin, puuküttega ahi või pliit. Samuti sobib generaatoriga töötav elektriradiaator, soojapuhur, soojuspump vms.
  • Keskkütte puhul selgita välja, kas piirkonna kaugküttesüsteem jätkab tööd ka elektrikatkestuse korral.
  • Kui kütad gaasiga, siis uuri teenuseosutajalt või korteriühistult, kuidas on Sinu kodukandis tagatud katkematu gaasivarustus.
  • Kontrolli oma gaasiseadmete, näiteks pliidi või boileri kasutusjuhendist, kas ja kuidas saab neid kasutada ka vedelgaasiballooniga. Samas ära unusta, et ballooni võib ühendada üksnes pädevustunnistusega spetsialist.
  • Kui kütad gaasiga, lase spetsialistil teha valmis turvalised ühendused ja lisa kodustesse varudesse väike vedelgaasiballoon.
  • Hoolitse selle eest, et Sul oleks piisav küttematerjali varu vähemalt nädalaks.
  Võimalusel jagada kortermaja elanikele teavet küttesüsteemi katkestuse kohta. Kui katkenud küttesüsteemi uuesti toimimise aeg ei ole teada, siis võimalusel soovitada elanikel minna alternatiivsele elamispinnale (maakodu, sugulaste/tuttavate elamispind, jne). Ühistu juhatus teab, kas majasisesest kaugkütte tsirkulatsioonipumpa on võimalik elektrikatkestuse korral elektrigeneraatoriga töös hoida.

  Elektrilisi kütteseadmeid saab kasutada kui kortermaja elektrivõrk seda võimaldab. Kui elektrivõrk seda ei võimalda, siis tuleb kaaluda elektrivõrgu renoveerimist võimsuse suurendamise eesmärgil. Täiendava küttesüsteemi kasutamisel tuleb arvestada korterelamu lubatud elektrivõimsusega ja sellest lähtuvate tuleohutusnõuetega. Korterelamu jahtumise kiirus kütte katkemisel sõltub hoone soojapidavusest ja ilmastikutingimustest (välistemperatuur ja tuule kiirus) ning ka sellest, kui palju õnnestub vältida soojakadusid ustest/akendest.

  Küttematerjali minimaalselt ühenädalane varu nii põhi- kui ka alternatiivse kütteseadme jaoks on hädavajalik.

Viimati muudetud 17.05.2024