Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Ohutusteemaline lauamäng Tallinna lasteaedadele ja koolidele

Päästeamet jagab koos MUPOga koostöös lasteaedadele ja koolidele harivat lauamängu „Ohutusretk ümber Eesti“.

Päästeamet on valmis saanud vahva lauamängu, mis lisaks mängurõõmule aitab omandada ning kinnistada teadmised, kuidas erinevates hädaolukordades hakkama saada.
Elementaarsed käitumisoskused erinevates ohuolukordades omandatakse juba lapseeas ning kõige lihtsam on seda teha mänguliselt. Seetõttu usume, et käesolev lauamäng on ideaalne abimees nii perega ajaviitmiseks kui ka vahetundidel või pikapäevarühmas sõpradega mängimiseks.
Lauamängu loomisel on lähtutud eelkõige lihtsusest ja arusaadavusest ning kindlasti saavad nutikad mängijad ka ise uusi reegleid välja mõelda.

„Ohutusretk ümber Eesti“ mängu tutvustus

„Ohutusretk ümber Eesti"' on hariv ohutusteemaline kogupere lauamäng, mis keskendub inimeste kriisiteadlikkuse suurendamisele ja käitumisoskuste õpetamisele. Mitmesugused õnnetused - olgu need põhjustatud inimeste valest käitumisest, tehnilistest riketest või ilmastiku vingerpussidest - paraku juhtuvad ja sajaprotsendiliselt ei ole võimalik neid vältida. Seega ohutus algab inimesest endast! Lauamängu mängimine annab selleks kasulikke ja eluks vajalikke teadmisi. Eestile tiiru peale tehes saad võimaluse ohutusteemalistele küsimustele oma teadmiste põhjal vastata, samas ka õigeid vastuseid lugeda, kaasmängijate arvamusi kuulda ning ülevaate Eestis toimunud suurematest õnnetustest. Kes esimesena mängu lõppu jõuab, on retke võidumees, aga tegelikult võidavad kõik mängijad, sest kõik on teadmiste võrra rikkamad.