Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Rahvusvaheline kriisireguleerimise konverents Viinis

Rahvusvaheline kriisireguleerimise konverents Viinis

6-8. mai 2024 Viinis toimunud konverents keskendus energiakriisidele, kommunikatsiooni tähtsusele piiratud tehniliste võimaluste juures ning energia alternatiivsetele lahendustele.

Konverentsist võtsid osa kaheteistkümne riigi seitsmeteistkümne linna esindajad, kes jagasid oma kogemusi strateegilise riski- ja kriisikommunikatsiooni tähtsusest ning tutvustasid erinevate kriiside kogemusi, õppetunde ning valmisolekut. Näiteks tutvustas Düsseldorfi linn kriisiolukorras loodavate kerksuskeskuste põhimõtet. Kerksuskeskused luuakse elanikele kohtadesse, kuhu kõik elanikud jõuavad jala vähemalt 30 minutiga. Rostocki linn loob kerksuskeskused 3-4 km raadiusesse. Erinevad mikrobussid on varustatud tehnikaga, mis liiguvad suurte elurajoonide juurde ning kus inimesed saavad kiirelt oma telefoni või arvutit laadida. Düsseldorf on samuti sarnaselt Tallinnale loomas oma linna töötajatest vabatahtlikku reservi, kes aktiveeritakse vajadusel SMS-iga vähemalt 1 h jooksul.
Konverentsil käsitleti eelkõige kliimamuutustest tulenevaid kriisiolukordi, kus üha sagedamini tugevad tormituuled ning väga suur sademete hulk põhjustab linnades üleujutusi ning hoonete kahjustusi, mis laastavad üha enam erinevaid linnasid. Pori linn käsitles lisaks elektrikatkestusega seotud hädaolukordi, kus elektriliinid on rohke lumesaju tagajärjel purunenud ning riigi suunast viia elektriühendused pigem maa alla Kriisivarude puhul räägiti ka vee olulisusest hädaolukorras ning kloori tablettide varust vee puhastamisel.
Projekt „Licht Islands“ tutvustas koostööd erinevate Viinis tegutsevate kirikute vahel. Kõik kirikud on kriisiolukorras elanikele avatud ning valmis pakkuma sooja, vett ja hingeabi.  Riik teeb koostööd kirikutega, kuna sealt leiab ka palju vabatahtlikke, kes on kriisiolukorras valmis abistama.
Konverentsi korraldas Rahvusvaheline Kriisijuhtimise Linnade Võrgustik (ICNCM), mis loodi 1990.aastal. Võrgustiku eesmärgiks on arendada Euroopa erinevate linnade koostööd kriisideks valmistumisel ja lahendamisel ning vahetatakse vastastikuseid kogemusi ja teadmisi. Seminari saavad korraldada kõik võrgustikuga liitunud linnad. Aastast 2023 teeb ICNCM koostööd ka Balti Linnade Liiduga (UBC).