Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Soomes Balti riikide tsiviilturvalisuse koostööd harjutamas

Soomes Balti riikide tsiviilturvalisuse koostööd harjutamas

18.-21. märts toimus Soomes, kes on hetkel Läänemeremaade Nõukogu eesistuja, koostöö seminar Baltic Excellence programm tsiviilturvalisuses, kuhu olid Eestist kaasatud lisaks Päästeametile ka Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti kriisideks valmisoleku sektori ametnikud.
Kohale olid tulnud lisaks Eestile ja Soomele kriisi teemadega tegelevad eksperdid Norrast, Lätist, Leedust, Poolast ja Rootsist. Nelja tiheda tööpäeva jooksul saime ülevaate, kuidas Soome on kriisideks valmis. Väga huvitav oli Helsingis Merihaka tsiviilvarjendi külastus koos erinevate ettekannetega, milliste ohtude korral kaitseb varjend elanikke ja kuidas seda igapäevaselt kasutatakse. Erinevates töötubades otsisime lahendusi korraldajate poolt püstitatud probleemile, mille lahendamisel tegime omapoolseid ettepanekuid ja kasutasime lektoritelt saadud teadmisi. Elevust tekitas praktiline ülesanne, kus osalejad jagati erinevatesse meeskondadesse, kes pidid olemasolevatest kriisivarudest välja valima õhtusöögiks vajalikud toorained ning priimusel toidu ise valmistama. Rõõm on tõdeda, et kõik meeskonnad said kenasti hakkama ja söömata sellel õhtul keegi ei jäänud.
Nelja päeva jooksul kuuldud ettekannetest saime kinnitust, et oleme oma tegevustega jõudnud õigete sihtrühmadeni. Jätkame igapäevaselt elanike teavitamist koduste kriisivarude vajalikkusest ja kriisikoolituste läbi viimist Tallinna asutuse töötajatele.
Suve teises pooles võtab Eesti Soomelt eesistumise üle. Eesti poolt vastutab koostöö toimimise eest Päästeamet. Vajadusel on Tallinna Munitsipaalpolitsei Amet valmis andma omapoolse panuse Tallinnas toimuvate ürituste ettevalmistamisel.