Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna kriisireservi liikmed omandasid tarkusi

Tallinna kriisireservi liikmed omandasid tarkusi

Aprillis kohtusid Tallinna erinevates asutustes töötavad kriisireservi vabatahtlikud teist korda Tallinna Munitsipaalpolitsei Ametis, et saada teada, kuidas veel paremini oma kodu ja pere erinevateks kriisideks ette valmistada.

Enne koolitust vastasid kõik kriisimurdjad küsimustikule, mille eesmärgiks oli välja selgitada, kui kriisikindlad on vabatahtlike kodud, milline on valmisolek tööst vabal ajal linnale appi tulla ning milliseid teadmisi ja oskusi on juurde vaja. Kõik 49 küsitlusele vastanud kriisimurdjat kinnitasid, et enamus koduseid ettevalmistus oma kodu kriisikindluse tõstmiseks on juba ära tehtud ja valmisolek hädaolukorras linnale appi tulla, on suur.
Kriisitarkuse koolitusel vaadati koos üle ohud ja riskid, mis meid võivad kodus tabada ning milleks peame valmis olema. Hinnati koduseid varusid, pandi kokku oma evakuatsioonikott ning õpiti tundma erinevates ohuolukordades õigeid käitumisjuhiseid.  Näiteks oli ühe stsenaariumi alusel kolm relvastatud „pahalast“ tunginud munitsipaalpolitsei ameti ruumidesse, kus parasjagu kriisitarkuse koolitus toimus, et vigastada või tappa võimalikult palju inimesi. Kriisireservi liikmed pidid oma meeskonnaga otsustama, kuidas enda ohutust sellisel hetkel tagada ning „pahalastes“ mitte tähelepanu osutada. Kõik meeskonnad lahendasid situatsiooni õigesti ja ründajad ei suutnud neile halba teha.
Koolituse lõpus mängiti ühiselt bingot, et omavahel tuttavaks saada ja järgmisteks kohtumisteks ning meeskonnatöödeks ette valmistuda. Järgmisel korral kohtutakse erinevate koostööpartneritega looduses, kus tegevuspunktides on ennast valmis seadnud Tallinna Vabatahtlik Reservpäästerühm, Naiskodukaitse, Kaitseliit, Eesti Punane Rist, Päästeamet, jne.  Tegevuspunktides õpitakse tundma, millega kriisiolukorras erinevad organisatsioonid tegelevad ning mida vajalikku on neilt kriisivalmiduseks õppida.