Minu lasteaed- linnas ja maal
Kristiine lasteaed- ühistöö Habaja lasteaed- ühistöö
Koostöös Kose lasteaia Habaja rühmadega sai alustatud jaanuar 2018 ühist projekti "Minu lasteaed", kus maalapsed ja linnalapsed kirjeldavad oma unistuste lasteada ja teevad üheskoos pildi oma lasteaiast.
Kuna on käimas ka Eesti 100 sünnipäev, siis ka pilt sai kenasti sümboolikaga kaunistatud ja vabariigi sünnipäeva puhul üle antud.
- Valmis kunstitööd on uurimiseks üleval teise lasteaia seinal.
Suuri erinevusi laste unistustes ei ole- mõlema lasteaia lapsed soovivad, et lasteaias saaks ujuda, palju mängida, lasteaed oleks värviline, oleks sõpru. Aga leidub ka palju lennukamaid ideid.
Teiste unistuste kohta loe siin
Täname koostöö eest Habaja lasteaia toredaid õpetajaid ja lapsi.
- Koostöö teise osana ootab Kose lasteaed meie lasteada tutvustama erinevaid nutiseadmeid.
Huvi tekitamiseks laenutas TLÜ üliõilane ja Kose lasteaia praktikant R. Soon meie lasteaiast Bee-Bote ja tekitas lastes ja õpetajates robootkikapisiku alge.
28. märtsil tutvustasidki õpetajad Liis, Maris ja õppejuht Liina Kose lasteaia õpetajatele erinevaid robootika vahendeid ja äppe.
Nutiseadmed ja programmeeritavad robotid on mõeldud õppetegevuse rikastamiseks ja valdkondade vaheliseks sidumiseks, programmeerimise algteadmiste õpetamiseks.
Bee-Bot on armas mesimumm-põrandarobot lastele alates 3. eluaastast, mis arendab laste matemaatilisi ja eneseväljendusoskusi, samuti põhjus-tagajärg seost, seadme juhtimist ja programmeerimist
Blue-Bot põrandaroboti abil saab lastele lihtsalt ja lapsesõbralikult tutvustada esimesi oskusi seadmete juhtimisest ning programmeerimisest. Põrandaroboti kasutamisel areneb laste algoritmiline mõtlemisvõime (programmi loomine ja vigade tuvastamine) ja loogiline arutlusvõime (programmi käitumise ennustamine ja teekonna kavandamine). Robotil on Bluetooth tugi, mistõttu saab seda juhtida kasutades käsulugeja seadet, tahvel- või sülearvutit.
Blue- Bot Programmi käsulugeja
Ozobot on hea algus progemise õppimiseks juba enne kooli. Ozobot on väike ja tubli robot, millega saab kodeerida sama lihtsalt kui markeriga joonistades. Edasijõudnutele on ka mitmeid täiendavaid võimalusi.
Hot-Dots- õppekaardid- numbrikaardid, arvutamine, probleemikaardid jne.
Hot Dots vastusepliiatsit kasutatakse koos Hot Dots õppekaartidega. Annab lapsele teada, kas vastus oli õige või vale. Teavitab heliga, valgusega (punane – vale, roheline – õige)
3D-äpp- 2D piltidele ruumilise kiju andmiseks.
Pilte saab vaadata siin
Kaie Hein