Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kellele prügi, kellele vajalik.

Kellele prügi, kellele vajalik.

18.-26. novembril on Euroopa jäätmetekke vähendamise nädal, mille teemaks tänavu on "Pakend". Ka Kristiine lasteaias toimusid rühmades erinevad prügi ja pakenditega seotud tegevused.

Rohelise kooli töögrupi abilised, eesotsas õpetaja Relikaga, saatsid eelnevalt teistele rühmadele mõtteid ja viiteid mida võiks lastega jäätmetekke vähendamise nädalal ette võtta.
Hommikuringides  arutleti lastega kuidas sorteerida ja taaskasutada prügi, tutvuti raamatutega "Prügiretk" ja "Prügiraamat",  kuulati jutte raamatust "Põnevad  prügilood", mängiti prügi sorteerimise mängu, hiljem vaadati ringi lasteaia õuealal ning tutvuti lasteaia prügimajandusega – uuriti prügikastide silte ning vesteldi mis on õigesti ja mis valesti.
Kõige väiksemad lapsed uurisid mänguauto abil prügiauto tööd.
Kuna sellele nädalale jäi  ka kadripäev, siis nii mitmedki rühmad ühildasid tegevused. Näituse „Mardid kohtuvad Kadridega“  jaoks meisterdati pakenditest ja taaskasutatavatest jääkmaterjalidest vahvaid tegelasi.
Nädala lõpus käis aga majas ringi prügipatrull. Prügi sorteerimist rühmades kontrollisid Rohelise kooli töögrupi lapsed. Patrull võis rühmade tööga rahule jääda. Kui esimesel korral oli mõnes rühmas  paar eksimust, siis teisel korral teadsid kõik kuidas prügi sorteerida.  Rahul ei oldud aga töötajate söögitoa prügikastidega, kus mõlemal korral oli sorteeritavates prügikastides segadus.

Oma tegevusi kajastasid rühmad Padleti keskkonnas, mida jagati ka lastevanematega.


Liina Kala
õppejuht