Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kristiine lasteaia südamenädal

Kristiine lasteaia südamenädal

Aprilli kolmas nädal (22.04-26.04) on Eestis traditsiooniliselt pühendatud südame tervisele. Tallinna Kristiine lasteaias oli nädal täis südant rõõmustavaid tegevusi. Tegevusi jagus nii suurtele kui väikestele tegijatele. Lastele meeldis väga koos õpetajatega „hoida oma südant“.

Nädal algas juba pühapäeval üritusega „Tule ja liigu oma südame heaks- iga sinu samm loeb“, see üritus oli mõeldud lasteaia õpetajatele. Rännak algas Balti jaama juurest ja suundus Kadriorgu, kus tegime ka südamekujulise kõnni. Hea tuju ja meis pakatav energia kandus üle uue nädala tegevustesse.
Esmaspäev jätkus lasteaias südamekõnniga, kus kõndisid juba lapsed ise ja moodustasid südame kuju. Kõikide rühmade südamed olid kelmikad ja täis rõõmu.


Teisipäeval-Jüripäeval toimus tõrvikutega Jürijooks. Hommikul ärgates võttis meid vastu tohutu lumine ilm aga ega sellest olenemata tegime ikkagi ühe vahva jooksu. Jürijooks on meie lasteaias traditsiooniline jooks aga see aasta jääb lastele kindlasti meelde, kuna keegi ei olnud nii paksus lumes tõrvikutega jooksnud.
Kolmapäeval ootasime Tuisu tänava lasteaeda tervisetöötajaid, kes räägiksid lastele tervislikust toitumisest ja hammaste hooldamisest. Meid külastas hambaarst E. Ilves ja Jänes, kes ei olnud oma hammaste eest õieti hoolitsenud ja nüüd tegid hambad talle valu. Lastele see üritus väga meeldis, kuna teadmisi jagasid spetsialistid. Lastele, kes ei saanud tulla Tuisu tänava lasteaeda, jagasid teadmisi südamest ja selle hoidmisest omad õpetajad.

Neljapäeval toimus meie majas rahvusvahelise tantsupäeva tähistamine. Selleks olid lapsed selgeks õppinud selle aasta tantsu nimega „Ingliska“ . Samuti olid õpetajad leidnud aega ja huvi, et moodustada oma tantsurühm ja esineda sama tantsuga lastele. Pärast vihtusid lapsed tantsida ka teisi juba tuntud tantse.
Nädal lõppes tervisliku toidu reedega. Kus sellel päeval tuli süüa üks tervislik toidukord või amps. Tore oli näha, et isegi käidi lastega poes valimas materjali, millest hakata tegema salatit. Iga rühm lähenes tegevusele erinevalt. Puuviljade ja juurviljade söömine väga meeldib lastele, kuna neid on hea krõmpsutada. Ühistegevusena tehtud toit maitseb lastele palju paremini, kui juba valmis toit.

Tervisegrupi eestvedajad õpetajad Helerin ja Reet