Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tutvumislõuna vabatahtlik Danielega

Tutvumislõuna vabatahtlik Danielega

Sallivuspäev on hea päev teiste inimestega tuttavaks saamiseks. Nii otsustasidki vabatahtliku tuutor Liis ja välisvabatahtlik Daniele korraldada töötajatele mõnusa tutvumislõuna.

Daniele oli meile teinud põhjaliku esitluse endast. 
Esitlusest nägime pilte Daniele lasteaiapõlvest, tema kodulinnast Sant'Elpidio a Mareśt kus on 7000 elanikku  ja veidike ka perest. Saime teada, et Danielel on 2 kassipoega, kes ootavad teda tagasi Itaaliasse.
Samuti õpetas ta meile selgeks mõned viisakusväljendid:
tere ! - ciao !
head aega ! - arrivederci !
aitäh ! - grazie !
palun -  per favore
kuidas läheb ? -  come stai ?
sööme  kooki ! -  mangiamo la torta! 

Tutvumisüritusel on traditsiooniks saanud, et välisvabatahtlik küpsetab oma perekonnas levinud magustoidu või koogi.  Danielel oli neid lausa kaks erinevat.
Crostata on Itaalia magustoit, mis on valmistatud muretaigna põhjal. Täidis varieerub vastavalt eelistustele, kuid tavaliselt sisaldab see puuviljamoose, nagu aprikoosi-, maasika- või kirsimoosid. Crostata pinda saab kaunistada põimitud muretaigna ribadega või dekoratiivsete mustritega.
Ciambellone on magustoit, mis sarnaneb suure ja koheva keeksiga. Tainas valatakse rõngakujulisse vormi ja küpsetatakse kuni see saavutab pehme ja kuldse konsistentsi. Ciambellone'i saab maitse ja mitmekesisuse lisamiseks rikastada täiendavate koostisosadega, nagu šokolaad, puuviljad, pähklid või vanilje.

Lõpetuseks mängisime seltskondliku liikumismängu, mille käigus saime selgeks sõnad: lasteaed - asilo, laps - bambino ja torm - tempesta.

Aitäh Liis ja Daniele toreda tutvumislõuna eest!


Liina Kala
õppejuht