Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Ehitus ja planeering Kristiines

Ehitus ja planeering Kristiines

Kristiine linnaosas asuvad kaks miljööväärtuslikku hoonestusala: Paldiski mnt, Endla ja Tulika tn vahel paiknev Lille piirkond ja Järvel rongipeatuse läheduses paiknev Järve piirkond. Mõlemas piirkonnas on linnaehituslik eesmärk säilitada valdavalt 1920.–1930. aastatel ehitatud eeslinna miljööd, mis Lille piirkonnas jätkab Pelgulinna ehitustraditsioone ja Järve asumis samal perioodil rajatud aedlinnamiljööd. Järve miljööväärtuslik ala hõlmab veel 1950. aastatel Tuisu tn äärde rajatud stalinistlikus stiilis väikest elamurühma. Lisaks on Kristiine üldplaneeringuga määratletud mitmed väärtuslikud üksikobjektid, millele laienevad miljööväärtuslike alade kaitse- ja kasutamistingimused.

Rohkem infot Kristiine miljööaladest leiad siit: https://www.tallinn.ee/et/ehitus/miljooalade-tutvustused

Kristiine linnaosa üldplaneering: https://www.tallinn.ee/et/ruumiloome/kristiine-linnaosa-uldplaneering-kehtestatud

Täiendatud ja kategoriseeritud juhised, mis aitavad ehitustegevuse ja remonditööde kavandamisel miljööaladel leiad siit: https://www.tallinn.ee/et/ehitus/juhised-miljooaladel

Kristiine haldusterritooriumil planeerimis-, arhitektuursete ja ehitusalaste projektide läbivaatamisega ja kooskõlastamisega ning maaküsimuste korraldamisega tegeleb arhitekt Andres Mikker.

Kontaktid:
Telefon: 645 7115
E-post: [email protected]
Aadress: Metalli tn 5, Tallinn 10615

Viimati muudetud 21.02.2024