Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Eakate filmiklubi 2024

Eakate filmiklubi 2024

Meil on hea meel Teile teada anda, et Eakate Filmiklubi tegevus jätkub! See on Kristiine, Põhja-Tallinna ja Kesklinna linnaosavalitsuste koostööprojekt.

Loodame, et eelmine kevadhooaeg pakkus palju põnevad kultuurielamusi ja ka käesoleval aastal ootavad teid ees kõige uuemad ja paremad filmid. Kristiine elaniku jaoks on filmiklubi toimumise asukoha valiku puhul tähtis eelkõige hea ligipääsetavus, valitud asukoht on sobiv ja sinna on lihtne minna, sest kohe Solarise keskuse kõrval on bussipeatus.

Solarise Keskus asub aadressil Estonia pst 9. Kohale saab bussidega nr 3, 16, 23, 24, 35, 40, 42 ja 67 ning trollidega nr 1 ja 3. Peatuse nimi on „Estonia“.

NB! Saali lubatakse siseneda mitte varem kui pool tundi enne seansi algust.

Kui Te ei ole veel filmiklubiga liitunud, saate seda teha vahetult enne seanssi algust. Filmiklubiga on oodatud liituma kõik Kristiine, Kesklinna ja Põhja-Tallinna linnaosade sisse kirjutatud eakad elanikud
 
KAVA
13.02 kell 11.00 „Savvusanna sõsarad“ (filmi pikkus 1 tund 29 minutit)

Žanr: dokumentaal
Režissöör: Anna Hints
Osatäitjad: Kadi Kivilo, Maria Meresaar, Elsa Saks

Kaasaegne film naistest, kes suitsusauna kaitsvas pimeduses kokku tulevad, oma sügavamaid saladusi jagavad ning kehasse kogunenud häbi ja valu maha pesevad. Film tutvustab ka Vana-Võromaa suitsusauna kombestikku („savvusanna kombõ“), mis on kantud UNESCO inimkonna vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja.
SavvusannaSosarad_Apollo_EPstr_2592x3840_EE.jpg
27.02 kell 11.00 „Ferrari“ (filmi pikkus 2 tundi 11 minutit)

Žanr: draama, biograafia
Režissöör: Michael Mann
Osatäitjad: Adam Driver, Shailene Woodley, Penelope Cruz, Patrick Dempsey

1957. aasta suvel valitseb Enzo Ferrari autoimpeeriumis kriis. Endisest võidusõitjast ettevõtja paneb end ja oma sõitjaid proovile. Üheskoos võtavad nad ette 1609 kilomeetri pikkuse ohtliku Mille Miglia võidusõidu.
 
Ferrari_Apollo_EPstr_2592x3840_EE.jpg
12.03 kell 11.00 „Priscilla“ (filmi pikkus 1 tund 53 minutit)

Žanr: draama, biograafia
Režissöör: Sofia Coppola
Osatäitjad: Cailee Spaeny, Jacob Elordi

Kui teismeline Priscilla Beaulieu kohtub Elvis Presleyga, saab mehest, kes on juba meteoriitne rokenrolli superstaar, eraelu hetkedel keegi täiesti ootamatu: põnev armuke, üksinduse liitlane, haavatav parim sõber.
 
priscilla_xxlg.jpg
26.03 kell 11.00 „Elu ja armastus“ (filmi pikkus 1 tund 58 minutit)

Žanr: draama
Režissöör: Helen Takkin
Osatäitjad: Karolin Jürise, Mait Malmsten, Loviise Kapper, Ursel Tilk

A. H. Tammsaare samanimelisel romaanil põhinev mängufilm viib meid ühe ootamatu armastusloo keskmesse. Elu ja armastuse järskude pööretega seisavad silmitsi kaks Eesti kirjandusest tuntud ikoonilist tegelast, Irma ja Rudolf. Filmi tegevus leiab aset murrangulisel ajajärgul, mil kasvavast heaolust rammestunud noor Eesti Vabariik peab toime tulema muutuva maailma raputavate väljakutsetega.
 
Elu_ja_armastus_768x1097px.jpg
09.04 kell 11.00 „Raudne küünis“ (filmi pikkus 2 tundi10 minutit)

Žanr: draama, biograafia, sport
Režissöör: Sean Durkin
Osatäitjad: Zac Efron, Jeremy Allen White, Harris Dickinson, Maura Tierney

Tõestisündinud lugu lahutamatutest vendadest Von Erichidest, kes 1980. aastate alguses tegid ajalugu pingelises konkurentsis professionaalse maadluse maailmas.


 
iron_claw_ver2_xxlg.jpg
23.04 kell 11.00 „Mai ja detsember“ (filmi pikkus 1 tund 53 minutit)

Žanr: draama
Režissöör: Todd Haynes
Osatäitjad: Natalie Portman, Julianne Moore, Chris Tenzis, Charles Melton

Vaatamata 36-aastase Gracie ja 13-aastase Joe šokeerivale suhte algusele, näib paar elavat ligi 20 aastat hiljem täiuslikku äärelinna elu. Nende keelatud armastuses hakatakse filmi tegema. Koduse idülli rikub kuulus näitlejanna Elizabeth, kes saabub kokkuhoidvasse kogukonda, et teha uurimistööd oma eelseisva rolli jaoks Graciena. Kui Elizabeth Gracie ja Joe igapäevaellu süveneb, tõuseb mineviku skandaal taas päevavalgele, mis kisub lahti vanad haavad.

 
1 Sheet  -  NATALIE - AW_May December (1).jpg

*Korraldajad jätavad endale õiguse vajadusel filmikava muuta.